Trwa ładowanie...

Jadwiga Emilewicz przed kolejnym wyzwaniem. Jako wicepremier zastąpi Jarosława Gowina

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał minister rozwoju Jadwigę Emilewicz na stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów. Emilewicz zastąpi na stanowisku Jarosława Gowina, który już w poniedziałek podał się do dymisji.

Jadwiga Emilewicz przed kolejnym wyzwaniem. Jako wicepremier zastąpi Jarosława GowinaŹródło: PAP, fot: Jan Dzban
d48gz9r
d48gz9r

Jadwiga Emilewicz przed kolejnym wyzwaniem. Jako wicepremier zastąpi Jarosława Gowina

Gowin zrezygnował, ponieważ nie udało mu się zebrać poparcia dla poprawki konstytucji autorstwa Porozumienia, która zakładała odsunięcie głosowania korespondencyjnego o 3 miesiące, co uniemożliwiałoby przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja. Na funkcję wicepremiera rekomendował Jadwigę Emilewicz - minister rozwoju współodpowiedzialną za rządową tarczę antykryzysową dla przedsiębiorców.

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

W listopadzie 2015 Jadwiga Emilewicz została powołana na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Po przekształceniu 4 listopada 2017 Polski Razem w Porozumienie, pozostała wiceprezesem tego ugrupowania. 9 stycznia 2018 została powołana na urząd ministra przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego (stając na czele nowo powołanego resortu).

Jadwiga Emilewicz przed kolejnym wyzwaniem. Jako wicepremier zastąpi Jarosława Gowina

W wyborach 2019 roku Jadwiga Emilewicz uzyskała z listy Prawa i Sprawiedliwości mandat posłanki IX kadencji, kandydując w okręgu poznańskim i otrzymując 43 958 głosów. 15 listopada 2019 została ministrem rozwoju w drugim gabinecie Mateusza Morawieckiego

d48gz9r

Od 2003 roku Jadwiga Emilewicz wykłada w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Ponadto w 2009 roku została kierownikiem Muzeum PRL-u w Krakowie. Współpracowała również z Ośrodkiem Myśli Politycznej i Instytutem Tertio Millennio.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d48gz9r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48gz9r