Trwa ładowanie...

Jajeczna rewolucja w Wal-Mart. Już od 2025 r.

Amerykańska sieć supermarketów Wal-Mart Stores poinformowała, że do 2025 r. zamierza całkowicie wycofać ze sprzedaży jaja pochodzące od kur z chowu klatkowego.

Jajeczna rewolucja w Wal-Mart. Już od 2025 r.Fot: Sven/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
d1v7djc
d1v7djc

Tym samym Wal-Mart stał się pierwszym tak wpływowym sprzedawcą detalicznym, który postawił na sprzedaż jaj od kur z wolnego wybiegu. Zarząd sieci - która kontroluje jedną czwartą swojego rodzimego, amerykańskiego rynku - zapowiedział też, że wszyscy dostawcy jaj do sklepów Wal-Mart będą musieli przestrzegać standardów dotyczących humanitarnego traktowania niosek.

Jaja od "szczęśliwych kur" są dostępne w supermarketach Wal-Mart od 2001 r. Obecnie stanowią one jednak tylko znikomą część oferty sieci, jeśli chodzi o ten produkt spożywczy. "Jajeczna rewolucja" obejmie ponad 5 tys. sklepów Wal-Mart w USA, w tym także należącą do spółki sieć hurtowni Sam's Club.

Organizacja Humane Society, walcząca o prawa zwierząt, uznała decyzję Wal-Mart za kluczowy krok na drodze do poprawy warunków hodowli kur niosek. Obecnie tylko 6 proc. niosek na amerykańskich farmach (czyli ok. 18 mln ptaków) jest hodowanych na tzw. wolnym wybiegu, co oznacza, że mają one dostęp do trawy, świeżego powietrza i naturalnego światła.

d1v7djc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v7djc