Trwa ładowanie...
praca

Jak być najbardziej nieproduktywnym pracownikiem – 10 sposobów

Jest kilka technik – z powodzeniem stosowanych w wielu biurach, które nawet z najbardziej energetycznego pracownika mogą uczynić pracownika nieefektywnego, nieproduktywnego i powolnego
Share
Jak być najbardziej nieproduktywnym pracownikiem – 10 sposobów
Źródło: Jupiterimages
d2coe3s

Pęd ku karierze, pęd ku pracy, pęd ku zrobieniu jak największej ilości rzeczy w jak najkrótszym czasie, pęd aby nie marnować ani chwili, pęd aby nie być prokrastynatorem… pęd aby…uf, uf aż się zasapałam. A może właśnie tak odwrotnie, tak spokojnie, tak powolutku.

Jest kilka technik – z powodzeniem stosowanych w wielu biurach, które nawet z najbardziej energetycznego pracownika mogą uczynić pracownika nieefektywnego, nieproduktywnego i powolnego. Jeśli więc masz ochotę na bunt wobec pędu korporacji, zastosuj się do naszych wskazówek (jeśli chcesz być efektywny, sprawdź czy nie potykasz się na własnych sznurowadłach).

*1. Używaj maili w kontaktach z osobami które są mocno zajęte *

d2coe3s

Jeśli potrzebujesz szybko dowiedzieć się czegoś drobnego, czegoś, co od osoby która ma udzielić Ci informacji nie wymaga wysiłku, zamiast zadzwonić, napisz maila. Zamiast uzyskać odpowiedź od razu, będziesz na informacje czekał cały dzień.

*2. Dzwoń wtedy, kiedy musisz mieć potwierdzenie rozmowy *

Jeśli potrzebujesz informacji która musi zostać potwierdzona (na dowód że się odbyła) dzwoń, ustalaj szczegóły telefonicznie, a następnie dodatkowo wysyłam maila z opisaniem problemu, aby był dowód kontaktu. W ten sposób załatwienie jednej sprawy zajmie Ci dwa razy dłużej.

*3. Każdą rzecz załatwiaj z tą samą osobą z osobna *

d2coe3s

Jeśli potrzebujesz ustalić kilka spraw z drugą osobą, nie załatwiaj ich na raz. Zamiast jednego telefonu czy jednej wizyty w pokoju tej osoby, możesz przecież pięć razy zadzwonić, lub pięć razy wybrać się na spacer do jej pokoju.

4. Wchodząc do czyjegoś biura, zawsze siadaj na chwilkę

Nawet jeśli masz do załatwienia sprawę, która zajmie pięć minut i mógłbyś ten czas przeczekać na stojąco, zawsze siadaj. Może wyniknie z tego jakaś dyskusja dłuższa, albo kawka?

*5. Jeśli czegoś nie wiesz, pytaj jak popadnie *

d2coe3s

Nie szukaj osób które mogą mieć kompetencje i udzielić Ci od razu wskazówek, lecz zawracaj głowę wszystkim napotkanym osobom. Im więcej osób zapytasz, a one powiedzą że nie wiedzą o czym mówisz, tym więcej czasu zmarnujesz.

6. Nigdy nie próbuj niczego załatwiać zaraz po lunchu

Większość osób, przez godzinę po lunchu odczuwa spadek formy. Jesteśmy senni i nic nam się nie chce, więc pracujemy mnie j efektywnie. Ale to również oznacza że jesteśmy mniej zajęci i łatwiej zrobić nam coś dodatkowego. Jeśli potrzebujesz czyjejś pomocy nie proś o nią po lunchu, tylko poczekaj aż osoba ta znów wpadnie w wir swoich obowiązków nie będzie mieć dla Ciebie czasu.

*7. Wysyłaj łańcuszki *

d2coe3s

Mailowe łańcuszki to ulubiona forma rozrywki znudzonych pracowników biur. Nie tylko powinieneś je wysyłać, ale również wynajdywać nowe, ciekawe gry łańcuszkowe.

*8. Drukuj maksymalnie dużo *

Idziesz na spotkanie z drugim pracownikiem? Wydrukuj waszą korespondencję – generalnie drukuj i archiwizuj co się tylko da. Im bardziej obłożysz się papierami, tym bardziej profesjonalnie będziesz wyglądał.

*9. Zapominaj karty dotykowej *

d2coe3s

Jeśli w Twoim biurze są elektroniczne zamki jak najczęściej zapominaj karty zbliżeniowej. Dzięki temu będziesz musiał wraca się do pokoju, bądź czekać na to aż inny pracownik otworzy Ci drzwi.

*10. Pij dużo kawy *

Kawa jest świetnym sposobem na nie produktywność o ile pita jest w wystarczających ilościach. Po pierwsze, kawę trzeba zrobić (czas) po drugie, picie kawy działa moczopędnie, więc będziesz częściej biegał do toalety, po trzecie – przy zbyt dużej dawce dostaniesz drgawek i nie dasz rady na niczym się skupić.

d2coe3s

Podziel się opinią

Share
d2coe3s
d2coe3s