Trwa ładowanie...
odprawy
07-10-2013 13:00

Jak dorabiają na gdańskim lotnisku? Prezes portu zszokowany

Perfumy, alkohol czy przedmioty niebezpieczne odebrane pasażerom podczas odprawy powinny być niszczone. W porcie lotniczym w Gdańsku tak nie jest. Z nagrań, do których dotarli dziennikarze tygodnika “Puls Tygodnia“ i programu Tomasza Sekielskiego “Po prostu“, wynika, że najcenniejszymi „fantami” dzielą się tam niektórzy pracownicy.

Jak dorabiają na gdańskim lotnisku? Prezes portu zszokowanyŹródło: z nagrania
d3iv7dx
d3iv7dx

Zgodnie z przepisami wielu przedmiotów, które uznaje się za niebezpieczne, nie można wnosić na pokłady samolotów w bagażu podręcznym. Na liście są między innymi wiertarki, noże, scyzoryki, obcęgi, pistolety gazowe czy płyny powyżej 100 mililitrów (np. alkohole, perfumy).

Dlatego w przypadku ich odkrycia podczas kontroli lotniskowej lądują w specjalnie przygotowanych do tego kontenerach. Następnie powinny być utylizowane. Z ustaleń reporterskich wynika, że tak nie jest. Nagrania, do których dotarli dziennikarze tygodnika „Puls Tygodnia” i „Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego” wskazują, że najcenniejszymi, odebranymi pasażerom przedmiotami dzielą się pracownicy odpowiedzialnej tam za bezpieczeństwo Służby Ochrony Lotniska (SOL).

Gdy kontenery się wypełnią wówczas sprzątaczki lub pracownicy SOL przewożą je m.in. do pokoju socjalnego służby. Tam następuje podział „łupów”. Na jednym z filmów, które są w posiadaniu dziennikarzy, widać jak przedstawiciele SOL otwierają kontener, oglądają przedmioty i niektóre, te wybrane dla siebie, odkładają na biurko.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski po obejrzeniu nagrań o sprawie powiadomił prokuraturę.

d3iv7dx

Michał Dargacz, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy:

O możliwości popełnienia przestępstwa, Zarząd Portu Lotniczego Gdańsk im Lecha Wałęsy poinformował prokuraturę w tym samym dniu, w którym zaprezentowane zostały materiały filmowe, o których mowa w artykule.
Oprócz zawiadomienia prokuratury, wszczęte zostało postępowanie wewnętrzne, mające na celu ustalenia stanu faktycznego oraz wyciągnięcie wniosków proceduralnych na przyszłość. Przed zakończeniem procedur, zarówno prokuratorskich, jak i wewnętrznych, dalecy jesteśmy od formułowania hipotez, mogących krzywdzić niewinne osoby.

[

]( http://www.puls-tygodnia.pl/ )

Więcej na ten temat przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu tygodnika “7 Dni Puls Tygodnia” i zobaczysz we wtorek o 21.30 na antenie TVP1 w “Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego”.

d3iv7dx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iv7dx