Trwa ładowanie...

Jak podbić cenę mieszkania? Oto prosty sposób

Home staging, czyli profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub wynajmu, staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Ta usługa idealnie sprawdza się w czasach kryzysu i zwiększonej podaży nieruchomości. Polega na przedstawieniu nieruchomości w najbardziej korzystny dla potencjalnego klienta sposób.

Jak podbić cenę mieszkania? Oto prosty sposóbŹródło: Fotolia, fot: fotogestoeber
d2i7e5f
d2i7e5f

Według Katarzyna Wiśniewskiej z firmy Freedom Nieruchomości największym błędem Polaków przy sprzedawaniu mieszkań jest brak przemyślanej oferty i niesprecyzowane funkcje pomieszczeń. Często jeden pokój ma kilka funkcji - jest jednocześnie sypialnią, bawialnią i suszarnią. Firmy zajmujące się home stagingiem dokonują przemeblowania mieszkania wystawionego na sprzedaż. Eksperci aranżują wnętrza w zgodzie z zasadami wyważonej kompozycji przestrzennej, doświetlają je, tworząc odpowiedni dla konkretnego mieszkania nastrój i klimat. Firma przygotowuje również profesjonalną sesję zdjęciową.

- Sprzedaż nieruchomości w dzisiejszych czasach nie należy do łatwych. Niezależnie od tego, czy to jest dom, czy mieszkanie, trzeba się wyróżnić. Oferta musi być świetnie przygotowana, musi zapraszać klienta do tego, żeby przyszedł, bo takich ogłoszeń jest dużo. Firmy brokerskie mają do tego świetne narzędzia, jeżeli ktoś chce szybko sprzedać nieruchomość i zgłosi się do specjalisty, to na pewno ten cel osiągnie - mówi agencji informacyjnej Newseria Katarzyna Wiśniewska, broker nieruchomości z firmy Freedom Nieruchomości.

d2i7e5f

Po przygotowaniu nieruchomości firmy organizują dzień pokazowy, podczas którego prezentowane jest odświeżone wnętrze. Dobrze przygotowany home staging sprawia, że potencjalni klienci czują się w mieszkaniu komfortowo i w pełni dostrzegają jego potencjał.

- Bardzo często ludzie nie mają wyobraźni, nie potrafią odnaleźć się w danej nieruchomości, więc musimy przygotować mieszkanie na tyle perfekcyjnie, żeby klienci poczuli się jak u siebie i spełnili swoje marzenia. Home staging pomaga odpersonalizować miejsce, pozbyć się niepotrzebnych elementów i przygotować mieszkanie w odpowiedni sposób. Na rynku jest coraz więcej specjalistów, którzy się tym zajmują. Taka jest potrzeba i uważam, że jest to minimum, jeśli chodzi o przygotowanie oferty do wypromowania w internecie - tłumaczy Katarzyna Wiśniewska.

Jak podkreśla, home staging nie wymaga dużych nakładów finansowych. Firmy wyceniają koszt podstawowej usługi na około 300-500 zł, a profesjonalnie wykonany home staging zwiększa szanse na szybką sprzedaż lub wynajem w korzystnej cenie.

d2i7e5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i7e5f