Trwa ładowanie...
święta

Jak sklepy pracują przed świętami? Ofensywę rozpoczynają już tydzień przed

W najbliższych dniach w wielu supermarketach zakupy zrobimy nawet w nocy. Sieci wykorzystują fakt, że to ostatni pełny weekend przed świętami.

Share
Jak sklepy pracują przed świętami? Ofensywę rozpoczynają już tydzień przed
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Piotr Bernas/Agencja Gazeta
d4974an

Hipermarkety i galerie handlowe nie czekają do ostatniej chwili przed świętami. Zamierzają ściągnąć Polaków na zakupy już w ten weekend. Wiele z nich otwartych będzie do późnych godzin nocnych.

Największe sieci handlowe w Polsce nie informują jednak o odgórnym wydłużeniu czasu pracy. Decydują się na to szefowie poszczególnych placówek.

W Warszawie dłużej pracować będzie w najbliższych dniach chociażby Centrum Handlowe KEN Center, w którym mieści się m.in. hipermarket E.Leclerc. Zakupy będzie można robić przez cały weekend do godz. 23.

KEN Center
Źródło: KEN Center, fot: mat. prasowe

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

O godzinę dłużej od sklepu w KEN Center będzie otwarty hipermarket Carrefour w warszawskiej Arkadii.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Godziny otwarcia w najbliższych dniach zmienia również m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku. Od poniedziałku do soboty będzie otwarta do godz. 22, w niedzielę o godzinę krócej.

Natomiast największa polska sieć dyskontowa - Biedronka - zapowiada, że jej sklepy będą pracować w standardowych godzinach.

d4974an

Nie zostawiajmy zakupów na ostatnią chwilę

Prawdziwy sklepowy armagedon czeka nas zapewne dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, kiedy to Polacy ruszą po ostatnie zakupy świeżych produktów na wigilijny stół. Trzeba pamiętać, że w niedzielę sklepy będą otwarte krócej.

Biedronka już zapowiedziała, że 24 grudnia, wszystkie sklepy sieci będą otwarte tylko do godz. 14:00. Godziny pracy sklepów sieci zostaną skrócone także w Sylwestra. Zakupy będzie można wtedy zrobić do godz. 19:00.

"Decyzja o skróceniu czasu pracy w tych dniach, podjęta przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka, ma na celu umożliwienie pracownikom przygotowania i spędzenia wieczoru wigilijnego i nocy sylwestrowej w gronie najbliższych. Jednocześnie staraliśmy się zapewnić klientom jak największy komfort dokonania zakupów w oba te dni" - czytamy w komunikacie.

25 i 26 grudnia zamknięta będzie większość sklepów. Nadzieje na zakupy można mieć jedynie w niewielkich osiedlowych placówkach.

d4974an

Podziel się opinią

Share
d4974an
d4974an