Trwa ładowanie...

Jak sklepy pracują w Wielką Sobotę? Sprawdź, do kiedy zrobisz zakupy

W wielkanocne niedzielę i poniedziałek niemal wszystkie sklepy są zamknięte. W sobotę większość supermarketów oczywiście działa, ale nie tak jak zazwyczaj. Do której godziny można zrobić zakupy?

Jak sklepy pracują w Wielką Sobotę? Sprawdź, do kiedy zrobisz zakupyFot: Krzysztof Mystkowski/KFP/REPORTER
d4byudy
d4byudy

W wielkanocną niedzielę i poniedziałek niemal wszystkie sklepy będą zamknięte. W sobotę większość supermarketów oczywiście działa, ale nie tak jak zazwyczaj. Do której godziny będzie można zrobić zakupy?

Biedronka pracuje w Wielką Sobotę tylko do godziny 16. Sprzątnie i zamykanie sklepu trwa jeszcze około godziny, półtorej, dlatego pracownicy do domów wrócą przed 18.
- Decyzja o skróceniu godzin otwarcia sklepów Biedronka w tym dniu, została podjęta przez kierownictwo sieci ze świadomością, jak ważne są dla pracowników przygotowanie i spędzenie Świąt Wielkanocnych z bliskimi. Jednocześnie wzięto pod uwagę potrzeby klientów, którzy w ostatniej chwili przed świętami będą jeszcze mogli zrobić zakupy - podaje Jeronimo Martins Polska, właściciel dyskontu.

Podobne godziny otwarcia są w Lidlu. Tam także sklepy będą otwarte do 16.

W należących do tego samego koncernu - Grupy Schwarz - supermarketach Kaufland zakupy będzie można zrobić do 18. Ta sama godzina zamknięcia obowiązuje w hipermarketach Tesco i Auchan, supermarketach Polomarket oraz dyskontach Netto. W sklepach Carrefour ostatni klient zostanie obsłużony o godzinie 17. Różne godziny pracy ma sieć Piotr i Paweł. Część placówek zamknie się już o godzinie 13, ale w innych handel będzie trwać nawet do 18.

Inaczej pracować będą w sieciach, które działają jak ajenci. Na przykład w Żabkach i Freshmarketach nie ma stałych godzin otwarcia w Wielkanoc. O tym do kiedy klienci są przyjmowani, decyduje właściciel danego punktu. Część z tych sklepów będzie otwarta już w lany poniedziałek, a niektóre nawet w wielkanocną niedzielę.

d4byudy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byudy