Trwa ładowanie...

Jak szybko i bezpiecznie pożyczyć pieniądze? Doradzamy, w jaki sposób wybrać odpowiednią ofertę

W życiu każdego z nas zdarzają się chwile, kiedy potrzebujemy pożyczki. Jak szybko zdobyć środki i nie ryzykować? Przedstawiamy kilka kluczowych czynników, które musimy rozważyć przed podjęciem decyzji.

Jak szybko i bezpiecznie pożyczyć pieniądze? Doradzamy, w jaki sposób wybrać odpowiednią ofertęŹródło: Shutterstock.com
d3uczeo
d3uczeo

W czasach, kiedy promocje kuszą nas na każdym kroku, ciężko racjonalnie wydawać pieniądze. Jednak, jeśli chcemy kupić na przykład komputer – a oferta trwa tylko kilka dni – warto pożyczyć środki, by skorzystać z promocji.

Jak wybrać dobrą pożyczkę? Bardzo ważny jest czas jej udzielenia, w tym przypadku najlepiej wypadają pożyczki internetowe. Pozabankowe usługi pożyczkowe są dostarczane całkowicie zdalnie, dzięki czemu otrzymujemy dodatkowe pieniądze przelewem na konto w ciągu kilku godzin.

W celu wzięcia pożyczki potrzebujemy numeru PESEL i podstawowych danych. Zaletą tej formy jest szybki czas otrzymania środków. Zasady otrzymania kredytu przez internet są takie same jak każdego innego kredytu. Przede wszystkim musimy wykazać się zdolnością kredytową. Nawet jeśli jej nie posiadamy, możemy pożyczyć pieniądze on-line.

Pożyczkodawca zazwyczaj wymaga przelewu weryfikacyjnego – zazwyczaj to nieznaczna kwota, np. 1 grosz. Zanim zdecydujemy się na chwilówkę, warto skorzystać z rankingów tych pożyczek. Uwzględniają one korzyści i koszty pożyczkobiorcy.

d3uczeo

Decydując się na pożyczkę on-line, warto się dowiedzieć, ile tak naprawdę kosztuje nas taka decyzja. Wiele firm podaje wysokość oprocentowania nominalnego. Jest ono znacznie niższe niż rzeczywisty koszt pożyczki. To nie oszustwo tylko zabieg marketingowy. Dlatego podczas podejmowania decyzji o pożyczce ważna dociekliwość i skrupulatność.

Wskaźnik, który powinien nas interesować, to RRSO, czyli roczna stopa oprocentowania. RRSO uwzględnia zarówno koszt odsetek, jak i wszystkie pozostałe koszty, a mogą być one niemałe. Do takich kosztów zalicza się prowizja, ubezpieczanie, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, a także wartość pieniądza w czasie i okres spłaty.

Jeśli zweryfikowaliśmy już naszego pożyczkodawcę, warto zastanowić się, jaką kwotę możemy pożyczyć i jakie miesięczne wydatki jesteśmy w stanie ponieść. Dobrze zaplanowany plan spłaty to podstawa do sukcesu.

Pożyczka on-line to dobry wybór dla osób, które jeszcze nie korzystały z tej formy finansowania wydatków. Jeśli korzystamy z takiej usługi pierwszy raz (w danej firmie), często oferowana jest nam pożyczka za darmo. Oprócz tego firmy wprowadzają programy lojalnościowe i nagradzają klientów, którzy oddają pieniądze na czas. Dlatego bardzo ważne są terminowe spłaty. Wiele firm nagradza sumiennie spłacających odsetki klientów.

d3uczeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uczeo