Trwa ładowanie...

Jak wygląda sprawa płacenia ubezpieczenia za tzw. pojazd zabytkowy?

Przed wprowadzeniem do ruchu tzw. pojazdu historycznego należy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zgodnie z zapisami Ustawy regulującej ubezpieczenia obowiązkowe, pojazd taki może zostać ubezpieczony na czas krótszy niż 12 miesięcy, jednak na okres nie krótszy niż 30 dni. Jeśli zaś chodzi o cenę polisy, trudno jednoznacznie stwierdzić, ile ona wyniesie.

Share
Jak wygląda sprawa płacenia ubezpieczenia za tzw. pojazd zabytkowy?Fot: Liberty Direct
d3ypaf3

Jak dużo niższe są tu stawki? Czy można tu dokupić także AC?

Przed wprowadzeniem do ruchu tzw. pojazdu historycznego należy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Zgodnie z zapisami Ustawy regulującej ubezpieczenia obowiązkowe, pojazd taki może zostać ubezpieczony na czas krótszy niż 12 miesięcy, jednak na okres nie krótszy niż 30 dni. Jeśli zaś chodzi o cenę polisy, trudno jednoznacznie stwierdzić, ile ona wyniesie. Należy mieć na uwadze, że składki za ubezpieczenia pojazdów określane są przez ubezpieczycieli indywidualnie, co oznacza, że mogą się one różnić w zależności od wybranego zakładu ubezpieczeń. Ta zasada dotyczy również pojazdów zabytkowych.

Nieco inaczej jest w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco. Biorąc pod uwagę, że pojazdy historyczne są rzadkością na polskich drogach, niełatwo będzie znaleźć ofertę na ubezpieczenie AC dla tego typu samochodów. Niektórzy ubezpieczyciele mogą jednak przygotować indywidualną ofertę dla konkretnego klienta. Szczegółowych informacji należy jednak szukać u wybranego ubezpieczyciela.

d3ypaf3

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d3ypaf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ypaf3