Jak wykorzystać najlepsze doświadczenia

Połączenie naszego banku z GE Money będzie najlepiej przygotowaną fuzją w Polsce - zapowiada Józef Wancer, prezes BPH.

Przegląd dnia

Formułując takie deklaracje, z pewnością ma w pamięci problemy tych klientów swojego banku, którzy parę miesięcy temu zostali "przymusowo" przeniesieni do Pekao.

Teraz jednak powinno być o tyle łatwiej, że obydwa banki dotychczas specjalizowały się w świadczeniu różnych usług. GE stawiał przede wszystkim na kredyty i szeroko rozumiane consumer finance, wobec czego nie będzie problemu z przenoszeniem kont osobistych do innej instytucji. Natomiast BPH jeszcze przed sprzedażą większości aktywów Pekao był jednym z najlepiej ocenianych banków uniwersalnych. Potwierdzają to zarówno korporacje, wracające do swojego "starego" banku, jak i klienci detaliczni przeniesieni do Pekao, którzy z rozrzewnieniem wspominają poziom obsługi w "bepehu".

Jeśli nowo powstała instytucja oprze się na doświadczeniach BPH, a przy okazji wykorzysta bazę 5 milionów klientów GE, utworzenie piątego pod względem wielkości banku uniwersalnego w Polsce i odbudowa siły BPH sprzed podziału może stać się realna. Trzeba jednak przy tym wziąć pod uwagę rosnącą presję konkurencyjną. W czasie kiedy BPH i GE będą zmagać się z przeprowadzeniem fuzji, Alior i Allianz już od kilku miesięcy będą walczyć o ten sam segment klientów detalicznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Przekonamy się wówczas, czy lepsze efekty da odbudowywanie dawnej potęgi, czy tworzenie banku od podstaw.

Piotr Rutkowski

| Zobacz wizytówki: | *Bank BPH GE Money Bank * |
| --- | --- |

Tekst z kolumny nr 4 Gazety Giełdy Parkiet

parkietgebanki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)