Trwa ładowanie...
pracownik
28-05-2010 10:45

Jaki powinien być idealny pracownik?

Najbardziej niepożądanymi cechami u podwładnego są kreatywność, innowacyjność czy elastyczność.

Jaki powinien być idealny pracownik?
d1n5auf
d1n5auf

Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że polscy pracodawcy oczekują od swoich pracowników głównie lojalności. Najbardziej niepożądanymi cechami u podwładnego są kreatywność, innowacyjność czy elastyczność.

Właściciele małych i średnich firm uczciwie przyznają, że nie jest ważne, czy pracownik zna języki obce. Nie liczy się również jego mobilność czy gotowość do zmian. Ich zdaniem idealny pracownik to wierny szefowi fachowiec, który nie musi za dużo myśleć.

Aż 88% badanych pracodawców deklaruje, że liczy się dla nich pracowitość. Innowacyjność pracownika jest ważna tylko dla co trzeciego właściciela małej i średniej firmy. Samodzielność ceni u podwładnych tylko 58% pracodawców (w 2009 r. było to 71%).

W podejściu polskich pracodawców przeważa konserwatywne podejście. Cechy, które w czasach gorszej prosperity powinny być docenione przez firmy, jak kreatywność i elastyczność znalazły się na niskich pozycjach. Podobnie jak wykształcenie formalne oraz umiejętność dzielenia się wiedzą.

d1n5auf

Zdaniem Roberta Gwiazdowskiego z Centrum im. Adama Smitha na to, że pracodawcy chcą mieć u siebie lojalnych, uczciwych podwładnych, mają wpływ także sami pracownicy. W polskich firmach przypadki nieuczciwości zdarzają się nagminnie - od wynoszenia sprzętu biurowego po większe kradzieże.

Na podstawie: Gazetaprawna.pl, Ideał dla polskiego pracodawcy - pracownik mierny, bierny, ale wierny, 26 maja 2010 r.

d1n5auf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n5auf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj