Jakie oczekiwania mają inżynierowie?

Studenci najchętniej rozpoczęli by pracę w dużych i średnich organizacjach, a tylko 3 proc. ankietowanych chciałoby zaraz po studiach założyć własną działalność.

Jakie oczekiwania mają inżynierowie?

Ofert pracy przyszli inżynierowie najchętniej poszukują poprzez wykorzystywanie sieci kontaktów. Za takim źródłem poszukiwania pracy opowiedziało się aż 69 proc. respondentów. Na drugim miejscu wśród preferowanych sposobów poszukiwania pracy, z wynikiem 47 proc. znalazło się samodzielne zgłaszanie się do potencjalnego pracodawcy.

17 proc. ankietowanych studentów uważa, że dobrym sposobem jest nawiązanie pierwszego kontaktu z pracodawcą podczas Targów Pracy.

Zaledwie 8 proc. studentów w poszukiwaniach pracy uwzględnia skorzystanie ze wsparcia uczelnianych Biur Karier, a 6 proc. założenie własnej firmy i samodzielne staranie się o zlecenia.

Obraz

Analiza badania wykazuje umiarkowany optymizm ankietowanych względem średniego czasu, który zakładają na znalezienie zatrudnienia. Większość, bowiem aż 46 proc. studentów oczekuje znalezienia pracy w przeciągu 3 miesięcy. Na drugim miejscu plasuje się grupa 30 proc. respondentów, nastawiających się na półroczny okres poszukiwań pracy. Jedynie 12 proc. uczestników badania ma nadzieję na znalezienie pracy do miesiąca czasu.

Obraz

Badanie zostało przeprowadzone lutym i marcu 2010 roku przy współpracy Ambasadorów Klubów ArcelorMittal AGH i Politechniki Śląskiej, Członków Klubu ArcelorMittal oraz partnerskich organizacji studenckich.

Wyniki trzeciej części badania dotyczącej oczekiwań studentów wobec pracodawcy i celów zawodowych, będą opublikowane na początku czerwca 2010r.

Więcej informacji o programie na stronie www.zainstalujsie.pl

edukacjazatrudnieniepraca

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (193)