Trwa ładowanie...
d2vqe0k
16-02-2017 08:42

Jakub Lipiński i Tomasz Kamiński weszli do zarządu Mercora

Warszawa, 16.02.2017 (ISBnews) -  Rada nadzorcza Mercor powołała Jakuba Lipińskiego, dotychczas sprawującego w spółce funkcję kontrolera finansowego, na pierwszego wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego oraz Tomasza Kamińskiego, dotychczas sprawującego w spółce funkcję dyrektora pionu wentylacji pożarowej, na stanowisko członka zarządu, poinformowała spółka.

d2vqe0k

"Cieszę się, że zgłoszone przeze mnie kandydatury członków zarządu, związanych od wielu lat z Grupą Mercor, spotkały się z aprobatą rady nadzorczej. W związku z rozwojem grupy i realizacją kompleksowego planu inwestycyjnego zwiększył się skład zarządu. Wierzę, że zarząd w trzyosobowym składzie da nowy impuls do rozwoju Grupy Mercor" - powiedział prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

Jakub Lipiński objął stanowisko pierwszego wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego wcześniej zajmowane przez Grzegorza Lisewskiego, który w dniu 30 stycznia 2017 roku złożył rezygnację z pełnionej funkcji, podano również.

"Jakub Lipiński związany jest ze spółką od 2013 r. Początkowo odpowiedzialny był za pion oddymiania grawitacyjnego, a od lipca 2014 roku za całość działalności Grupy Mercor na stanowisku kontrolera finansowego" - czytamy w komunikacie.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, podano również.

d2vqe0k

"Tomasz Kamiński związany jest ze spółką od 1997 roku. Początkowo jako specjalista, następnie kierownik działu wentylacji pożarowej, od 2008 roku pełni funkcję dyrektora pionu wentylacji pożarowej" - czytamy także w komunikacie.

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Ukończył także studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Inżynierii.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d2vqe0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqe0k