Trwa ładowanie...
d2nhjgs

Jan Papierz

Najnowsze informacje
2.2
(13 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Krosno

d2nhjgs

Jan Papierz jest polskim biznesmenem i mało znaną osobistością; jego najważniejszym osiągnięciem jest sieć sklepów budowlanych Merkury Market.

Życiorys

Jan Papierz pochodzi z Krosna w województwie podkarpackim, działalność biznesową rozpoczął w 1991 roku w rodzinnym mieście – zajął się dystrybucją materiałów budowlanych i artykułów wykorzystywanych jako wyposażenie wnętrz. Stopniowo rozszerzał swoją działalność, rozbudowując na południowym wschodzie Polski sieć sklepów znaną dzisiaj jako Merkury Market. Firma aktywnie się rozwija i z roku na roku posiada coraz więcej placówek – obecnie jest ich 17, znajdują się między innymi Krakowie, Rybniku, Tarnowie, Kielcach, Zamościu, Rzeszowie i Cieszynie.

W 2015 roku Jan Papierz przejął 18 czeskich sklepów sieci Baumax, która zbankrutowała i była zmuszona sprzedać część sklepów, a pozostałe zamknąć (w Turcji, Słowacji i Węgrzech). Ponad 70 sklepów w Austrii, Słowacji, Słowenii i Czechach przejęła sieć OBI.

Majątek

Majątek Jana Papierza osiągnął w 2017 roku wartość 1 mld 287 mln zł, dzięki czemu trafił na 19. miejsce w rankingu 100 Najbogatszych Polaków Forbesa. Na majątek Papierza składa się sieć sklepów Merkury Market, a także przejęte przez nią czeskie sklepy zagranicznej sieci Baumax, która działała w Austrii i kilku państwach Europy Wschodniej.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Jan Papierz po raz pierwszy zaistniał w prowadzonym przez miesięcznik Forbes rankingu 100 Najbogatszych Polaków w 2017 roku – zajął 19. miejsce z majątkiem o wartości 1,287 mld zł, plasując się między Maciejem Wieczorkiem (20. miejsce) a Heronimem Rutą (18. miejsce).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nhjgs
d2nhjgs
d2nhjgs