Trwa ładowanie...
d4krmuy

Japonia przygotowuje pakiet ratunkowy

Rząd Japonii zamierza przygotować przed końcem miesiąca pakiet rozwiązań, mających na celu stymulowanie gospodarki w celu wsparcia gospodarstw domowych - poinformował Minister Polityki Fiskalnej Japonii, Kaoru Yosano.
Share
d4krmuy

_ Globalne zawirowania na rynkach finansowych będą miały negatywny wpływ na gospodarkę Japonii. Musimy więc podjąć wszelkie środki, których celem będzie pomoc naszym obywatelom _ - powiedział Yosano na konferencji po spotkaniu rządu z członkami koalicji rządzącej.

Giełda w Japonii zniżkowała najbardziej w ciągu ostatnich dwudziestu lat, po tym jak złe dane makro z USA o sprzedaży detalicznej pokazały, iż USA pogrąża się coraz bardziej w recesji.

Indeks Nikkei 225 spadł w czwartek o 11,41 proc. do 8.458,45 punktów. Jest to drugi najwyższy spadek w 59-letniej historii indeksu. Indeks spadł już o 45 proc. w tym roku.

d4krmuy

_ Biorąc pod uwagę ten spadek cen akcji, japońska gospodarka potrzebuje pakietu rozwiązań stymulujących. Jest to jedyna możliwość, aby uchronić gospodarkę przed wpadnięciem w długą i głęboką recesję _ - powiedział Naoki Iizuka, główny ekonomista w Mizuho Securities Co.

Będzie to drugi pakiet rozwiązań od sierpnia, kiedy to rząd podjął środki mające na celu pomoc konsumentom i małym firmom.

_ Wielkość tego pakietu nie została jeszcze określona, aczkolwiek niektórzy twierdzą, iż powinna być wyższa niż pierwsza _ - dodał Yosano.

Izba Radców, wyższa izba parlamentu japońskiego, kontrolowana przez partie opozycyjne do PLD (Partii Liberalno-Demokratycznej) przegłosowała w czwartek budżet uzupełniający, przeznaczający 17,9 mld USD na sfinansowanie pierwszego pakietu. (PAP)

d4krmuy

Podziel się opinią

Share
d4krmuy
d4krmuy