Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński zagości w Senacie? Marszałek Grodzki składa propozycję

Jarosław Kaczyński przybędzie do Senatu na zaproszenie Tomasza Grodzkiego? Marszałek zapowiedział, że zaprosi do Senatu prezesa PiS, by wypracować z partią rządzącą kompromis w kwestii wyborów prezydenckich. Ewentualne porozumienie ma - zdaniem Grodzkiego - przyczynić się do ułatwienia prac Senatu wokół samej ustawy.

Share
Jarosław Kaczyński zagości w Senacie? Marszałek Grodzki składa propozycję
Źródło: PAP
d1s6p2k

Jarosław Kaczyński zagości w Senacie?

"Zamierzam zaprosić prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do Senatu, aby wypracować z partią rządzącą jakiś kompromis, który ułatwi Senatowi pracę nad ustawą, tak żeby nikt nie mógł powiedzieć, że mamy prezydenta, który został wybrany w wyborach, które nie są wyborami, które nie spełniają standardów demokratycznych, narażają reputację Rzeczpospolitej na świecie" - oświadczył marszałek Senatu.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

We wtorek 12 maja Sejm uchwalił ustawę dotyczącą tzw. wyborów w formie hybrydowych. W myśl ustawy wybory prezydenckie w 2020 odbędą się w lokalach wyborczych lub korespondencyjnie.

d1s6p2k

Jarosław Kaczyński zagości w Senacie? Marszałek Grodzki składa propozycję

Przypomnijmy, że w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z prezydentem, a po opuszczeniu Pałacu Prezydenckiego oznajmił, że rozmowa dotyczyła kwestii spraw ogólnoustrojowych.

Grodzki zaznaczył przy okazji, że jest rozczarowany, że w przypadku powyższej kwestii Sejm nie do końca spełnił swoje zadanie. W jego ocenie "odrzucenie wszystkich poprawek opozycji jest złym sygnałem z punktu widzenia legislacyjnego, psychologicznego, a przede wszystkim z punktu widzenia jakości aktu ustawodawczego".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s6p2k

Podziel się opinią

Share
d1s6p2k
d1s6p2k