Trwa ładowanie...
d45a7jh

Jarosław Michniuk został powołany na prezesa Boryszewa

Warszawa, 06.09.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Boryszewa powołała Jarosława Michniuka na stanowisko prezesa zarządu od 1 października, podał spółka. Dotychczasowy prezes Piotr Szeliga będzie pozostanie w zarządzie i będzie dyrektorem ds. segmentu metali.

Share
d45a7jh

"Rada nadzorcza spółki, mając na uwadze stawiane przed spółką wyzwania, na posiedzeniu w dniu 6 września 2016 roku podjęła decyzję o rozszerzeniu składu zarządu od dnia 1 października 2016 roku i powołała z tym dniem pana Jarosława Michniuka na stanowisko prezesa zarządu Boryszew S.A. - dyrektora generalnego oraz pana Aleksandra Barysia na stanowisko członka zarządu - dyrektora finansowego" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie rada nadzorcza powierzyła dotychczasowemu prezesowi zarządu Piotrowi Szelidze od dnia 1 października 2016 roku pełnienie obowiązków członka zarządu, dyrektora ds. segmentu metali, podano także.

Boryszew podał, że Jarosław Michniuk od lipca 2011 do sierpnia 2016 roku był prezesem Seleny FM - globalnego producenta chemii budowlanej z siedzibą we Wrocławiu. Wcześniej, od 2001 roku pracował w firmie BASF.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający ok. 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol, FŁT czy ZM.

(ISBnews)

d45a7jh

Podziel się opinią

Share
d45a7jh
d45a7jh