Trwa ładowanie...

Jasło. Restauracja rozdaje posiłki wszystkim potrzebującym. "Musimy się jednoczyć"

Wszyscy potrzebujący mogą zgłosić się do jednej z restauracji w Jaśle, a ta wyda im ciepły posiłek za darmo. Właściciele zapraszają do kontaktu, a swoją akcję porównują do bożonarodzeniowej tradycji pozostawiania pustego miejsca dla niespodziewanego gościa.

Jasło. Restauracja oferuje bezpłatne posiłki swoim klientom.Jasło. Restauracja oferuje bezpłatne posiłki swoim klientom.Źródło: Unsplash.com, fot: Fabrizio Magoni, kolaż: WP Finanse
d4dghbe
d4dghbe

"W czasach tak trudnych jak obecnie, w dobie szalejącej epidemii i rodzących się podziałów, musimy się jednoczyć. Na wigilijnym stole zostawiamy jedno puste nakrycie - deklarację pomocy każdemu, kto w potrzebie zapuka do naszych drzwi" - rozpoczyna swoją wiadomość restauracja "U Schabińskiej".

"Ten gest, gotowość podzielenia się posiłkiem z tymi, którzy tego potrzebują, to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Symbol tego, że potrafimy, chcemy i jesteśmy gotowi pomagać nie tylko w święta, ale zawsze" - czytamy dalej.

Dlatego restauracja działająca w Jaśle przez najbliższe dwa tygodnie zaoferuje wszystkim potrzebującym posiłek za darmo. Jak możemy przeczytać, ten ciepły posiłek możemy zjeść sami, ale też możemy przekazać go swoim najbliższym, albo np. sąsiadom, którzy są zamknięci w domu w na kwarantannie.

Bunt firm przeciw lockdownowi. "Podejmowane są zdecydowane działania"

Posiłki będzie można zamówić codziennie w godz. 8.00-11.00 pod numerem telefonu podanym na grafice. Jedzenie będzie wydawane od godz. 12.00 do 14.00.

d4dghbe

Warunkiem odebrania posiłku jest przyniesienie opakowania, w którym chętny będzie mógł je zabrać. W poście na Facebooku czytamy, że może to być dowolne opakowanie. Restauracja "U Schabińskiej" wymienia, że mogą to być: słoik na zupę, menażka, termos, czy jednorazowe opakowanie.

Restauracja nie będzie dociekać, dlaczego jej klient zgłasza się po posiłek. Zamiast tego odwołuje się do sumień każdego z czytających post.

"Zapytajcie, komu możecie pomóc. Nie bójcie się zapytać, gdy sami potrzebujecie pomocy. Jeżeli cokolwiek mnoży się przez dzielenie, to właśnie dobro" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dghbe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dghbe