Trwa ładowanie...

Jazz i seriale kostiumowe. Nowości telewizyjne na koniec roku

Wkrótce ruszy kanał telewizyjny poświęcony muzyce współczesnej i jazzowi. Od dwóch tygodni widzowie Cyfrowego Polsatu mogą natomiast oglądać najpopularniejsze, wysokobudżetowe seriale kostiumowe.

Jazz i seriale kostiumowe. Nowości telewizyjne na koniec rokuŹródło: Fotolia, fot: manaemedia
d2tpylb
d2tpylb

Jak informuje serwis internetowy Satkurier, telewidzowie korzystający z usług sieci Vectra już wkrótce będą mogli oglądać kanał w całości poświęcony muzyce jazz i współczesnej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła Agnieszce Teresie Bani zamieszkałej koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Jazz.

Misją kanału jest muzyki jazz, muzyki współczesnej, muzyki improwizowanej i form artystycznych, które są im pokrewne. Ponadto w programie rozpowszechniane będą materiały edukacyjne dla muzyków i młodzieży oraz prace artystyczne na wyższych uczelniach związane z założeniami programowymi stacji.

Do realizacji tych założeń wnioskodawca będzie wykorzystywał różnorodne formy upowszechniania od prezentacji utworów muzycznych, koncertów, projektów artystycznych, przez relacje z sesji muzycznych, z koncertów dyplomowych na uczelniach i innych wydarzeń tego typu, po audycje publicystyczne, warsztaty, programy edukacyjne i wywiady. Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin na dobę.


Najważniejsze seriale kostiumowe ostatnich lat

Kanał Jazz wystartuje w pierwszych tygodniach 2018 r. Jakie inne nowości przygotowali dla swoich klientów dostawcy telewizji? 14 grudnia ruszył kanał tematyczny Epic Drama. Nadaje wyłącznie seriale kostiumowe. Został wyodrębniony z pasma "Viasat Epic", nadawanego na kanale Viasat History (w Polsce działającego pod nazwą Polsat Viasat History). Kanał wystartował jednocześnie w 11 krajach Europy.

d2tpylb

W pierwszej kolejności uzyskali do niego dostęp użytkownicy Cyfrowego Polsatu, który jest największą platformą cyfrowa w Polsce (ok. 3,5 mln abonentów). Mogą znaleźć go na kanale 49. 1 stycznia dostęp – na kanale 69 - zyskają klienci platformy nc+ (2,2 mln abonentów). Trafi on też do ofert telewizyjnych sieci Orange i Play.

Wcześnie pisaliśmy o tym, że Telewizja Polska wprowadzi w przyszłym roku na MUX-8, czyli ósmy multipleks - dwa kanały. Jednym z tych kanałów będzie TVP Sport HD. Możliwe, że powstanie też kolejny program sportowy.

Zobacz też:

Nowy abonament RTV. Zmiany w projekcie ustawy

d2tpylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpylb