Trwa ładowanie...
dzkxhiv

Jeśli Asseco P. wydłuży zapisy w wezwaniu na Sygnity to maksymalnie do 9 lipca

25.06. Warszawa (PAP) - Jeśli Asseco Poland zdecyduje się wydłużyć zapisy w wezwaniu ogłoszonym na Sygnity, to zgodnie z obowiązującymi przepisami może to zrobić do 9 lipca, gdyż...

Share
dzkxhiv

25.06. Warszawa (PAP) - Jeśli Asseco Poland zdecyduje się wydłużyć zapisy w wezwaniu ogłoszonym na Sygnity, to zgodnie z obowiązującymi przepisami może to zrobić do 9 lipca, gdyż wezwanie może trwać maksymalnie 120 dni - poinformowała PAP Katarzyna Drewnowska, rzeczniczka Asseco. Rzeczniczka UOKiK poinformowała z kolei, że postępowanie w sprawie zgody na przejęcie Sygnity przez Asseco nadal trwa, a urząd czeka na odpowiedzi na pytania wysłane Asseco.

"Wezwanie może trwać maksymalnie 120 dni od dnia ogłoszenia. 120 dni mija 9 lipca" - powiedziała PAP Drewnowska.

"Jeżeli podjęlibyśmy decyzję o przedłużeniu, to maksymalnie do tego dnia" - dodała.

dzkxhiv

Asseco Poland już dwa razy przedłużało zapisy w wezwaniu na Sygnity, gdyż czeka na zgodę UOKiK na dokonanie koncentracji.

"W tej chwili czekamy na odpowiedź Asseco na zapytanie, które zostało wysłane w połowie czerwca" - powiedziała PAP Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK.

Asseco Poland w lutym wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania jest 11.886.242 akcje Sygnity. W wyniku wezwania Asseco Poland zamierza nabyć co najmniej 7.951.900 akcji Sygnity, czyli 66,9 proc. jej kapitału i głosów. Asseco zastrzegło sobie jednak, że może odstąpić od tego warunku i nabyć też akcje przy zapisach na mniejszą liczbę.

Zapisy w wezwaniu były już dwukrotnie przedłużane. Pierwotnie miały być one składane do 10 kwietnia, kolejną datą był 10 maja, a następną 25 maja. Obecna data zakończenia zapisów to środa 27 czerwca.

Grzegorz Suteniec(PAP)

gsu/ jtt/

dzkxhiv

Podziel się opinią

Share
dzkxhiv
dzkxhiv