Trwa ładowanie...
d42ce0p

Jeśli Budimex przejmie PNI jego backlog wzrośnie o 1,3 mld zł

29.07. Warszawa (PAP) - W przypadku, gdy Budimex przejmie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury (PNI), wartość portfela zamówień grupy wzrośnie o 1,3 mld zł - poinformował w...

Share
d42ce0p

29.07. Warszawa (PAP) - W przypadku, gdy Budimex przejmie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury (PNI), wartość portfela zamówień grupy wzrośnie o 1,3 mld zł - poinformował w piątek prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

"PNI ma w portfelu zamówienia na 1,3 mld zł. Czyli portfel jest duży. Sprzedaż jest na poziomie 600 mln zł, ale przy rentowności zero lub zero minus" - powiedział w TVN CNBC Blocher.

"Rentowność PNI z naszym know-how i systemami może wzrosnąć do 4-5 proc." - dodał.

d42ce0p

Na pytanie czy backlog Budimeksu wzrośnie o 1,3 mld zł po ewentualnym przejęciu PNI, prezes odpowiedział twierdząco.

Portfel zamówień grupy Budimex na koniec czerwca 2011 roku wynosił ponad 7,9 mld zł.

Budimex liczy, że porozumienie w sprawie PNI uda się wypracować do 5 sierpnia.

Prezes powtórzył wcześniejsze informacje, że koszt transakcji będzie dużo niższy niż 500 mln zł.

d42ce0p

Budimex chce kupić udziały PNI od PKP. W pierwszej połowie lipca Budimex wynegocjował porozumienie ze związkami zawodowymi PNI i parafował z nimi umowę.

PNI zajmuje się modernizacją, projektowaniem oraz budową dróg szynowych i kołowych, obiektów inżynieryjnych, budynków i budowli oraz kompleksową naprawą i utrzymaniem infrastruktury kolejowej.

Według wcześniejszych informacji prasowych PNI w roku obrotowym 2009/10 miało 9,1 mln zł zysku netto i 541 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ dan/

d42ce0p

Podziel się opinią

Share
d42ce0p
d42ce0p