Trwa ładowanie...
d2nwfrt

Jeśli w NBP będzie zysk, to jego 95 proc. trafi do budżetu - Kownacki

10.7.Warszawa (PAP) - Jeżeli w NBP na koniec roku będzie zysk, to 95 proc. tego zysku zgodnie z prawem zostanie wpłaconych do budżetu - powiedział w piątek na konferencji szef...
Share
d2nwfrt

10.7.Warszawa (PAP) - Jeżeli w NBP na koniec roku będzie zysk, to 95 proc. tego zysku zgodnie z prawem zostanie wpłaconych do budżetu - powiedział w piątek na konferencji szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.

"Jeżeli w NBP na koniec roku będzie zysk, to bez niczyjej łaski, bez niczyich zabiegów 95 proc. tego zysku zostanie wpłaconych do budżetu, tak stanowi prawo" - powiedział Kownacki.

"Jeżeli zysk będzie bardzo duży, to będzie dużo pieniędzy, jeśli będzie mniejszy, to będzie mniej, ale 95 proc. zysku z mocy prawa jest wpłacanych do budżetu i nie ma tutaj nic do rzeczy pan prezydent. Nie jest to żadna decyzja, w której miałby uczestniczyć. Jeżeli natomiast nie będzie tego zysku, to nie będzie czego wpłacić" - dodał.

d2nwfrt

Kownacki dodał, że odpowiedzialność za sprawy gospodarcze spoczywa na rządzie.

"Chciałbym bardzo jednoznacznie zdementować wypowiedzi pana premiera Tuska z wczoraj i dzisiejsze pana ministra Nowaka sugerujące, że prezydent ponosi odpowiedzialność za stan finansów publicznych czy też za to, czy będą czy nie będą podwyżki podatków" - powiedział Kownacki.

"Prawda jest taka, że 100 proc. odpowiedzialności za sprawy gospodarcze spoczywa na rządzie" - dodał.(PAP)

bg/ jba/ jtt/

d2nwfrt

Podziel się opinią

Share
d2nwfrt
d2nwfrt