Trwa ładowanie...

Jest pierwsza umowa z deweloperem w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem

Pierwsza umowa z deweloperem w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem zostanie podpisana 21 maja - poinformował w środę na konferencji wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk. Ma ona dotyczyć zakupu całego budynku z lokalami lub rozpoczęcia jego budowy.

Jest pierwsza umowa z deweloperem w ramach Funduszu Mieszkań na WynajemŹródło: Fotolia, fot: Piotr Adamowicz
d49sj17
d49sj17

Prezes BGK Dariusz Kacprzyk powiedział dziennikarzom, że na razie rozmowy w sprawie zakupu budynku lub jego budowy są prowadzone z trzema deweloperami. - Projekty są zlokalizowane w dwóch miastach. Komitet Inwestycyjny (Banku Gospodarstwa Krajowego - PAP) podejmie decyzje najprawdopodobniej po świętach, który projekt wybrać do podpisania umowy 21 maja - wyjaśnił.

Dyrektor Departamentu Inwestycji Kapitałowych Piotr Kuszewski powiedział dziennikarzom, że w ciągu najbliższych dni Fundusz Mieszkań na Wynajem ruszy operacyjnie.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa BGK. Jego celem jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem. W ubiegłym roku zarząd banku powołał spółkę TFI BGK, w ramach której ma działać fundusz. Za jego inwestycje oraz zarządzanie jego aktywami ma odpowiadać zarejestrowana już spółka BGK Nieruchomości.

Fundusz Mieszkań na Wynajem nie będzie kupował pojedynczych mieszkań, lecz całe budynki z lokalami lub będzie zlecał ich budowę. W najbliższych latach BGK planuje zainwestować poprzez Fundusz 5 mld zł na zakup ok. 20 tys. mieszkań w największych miastach. Chodzi o Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Łódź.

- W pierwszym roku w ramach funduszu wydamy tylko część tych pieniędzy. Największą liczbę inwestycji przewidujemy w drugim i trzecim roku działalności inwestycyjnej - zapowiadał wcześniej Kacprzyk.

d49sj17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49sj17