Trwa ładowanie...
d1k2ind
stopy

Jeżeli dane za VI mocne, to możliwa jeszcze jedna podwyżka

Jeżeli gospodarka po VI nie wykaże oznak spowolnienia, to nie wykluczona jest jeszcze jedna podwyżka stóp procentowych - powiedziała Halina Wasilewska-Trenkner, członek Rady Polityki Pieniężnej, komentując decyzję EBC o podniesieniu stóp procentowych.
Share
d1k2ind

_ Jeżeli dane gospodarcze za czerwiec nie wykażą oznak spowolnienia, to być może konieczna będzie jeszcze jedna podwyżka _ - powiedziała w TVN CNBC.

Na czwartkowym posiedzeniu EBC zdecydował o podwyżce podstawowych stóp procentowych o 25 pkt bazowych. Wasilewska-Trenkner powiedziała, że taka decyzja EBC była oczekiwana przez RPP.

Jej zdaniem, podwyżka stóp procentowych w strefie euro poszerzyła pole działania Rady.

d1k2ind

_ Ta decyzja poszerza pole działania RPP, bo będziemy starali się patrzeć na to, jakie są relacje między stopami procentowymi w Unii Europejskiej i na rynku polskim _ - powiedziała.

Wasilewska-Trenkner zaznaczyła, że dla dalszych działań RPP kluczowe będą dane o gospodarce w czerwcu.

_ Zobaczymy, jakie będą dane o gospodarce w czerwcu. To pokaże, jak dalece zaburzony był ten proces był w maju _ - powiedziała.

Dodała, że RPP będzie brała pod uwagę również kształtowanie się kursu złotego w relacji do euro i innych walut.

_ Ważna dla nas będzie relacja złotego do euro i do dolara, bo to jest parasol chroniący gospodarkę przed przeniesieniem relacji światowych na nasz rynek _ - powiedziała. (PAP)

mak/ map/ gor/

d1k2ind

Podziel się opinią

Share
d1k2ind
d1k2ind