Trwa ładowanie...
di5zb65

Jim Samples obejmie funkcję prezesa grupy TVN (aktl.)

#
dochodzi komunikat TVN
#

Share
di5zb65

13.07. Warszawa (PAP) - Jim Samples obejmie czasowo funkcję prezesa zarządu TVN w Warszawie - poinformowała w środę Scripps Networks International, amerykańska korporacja medialna, do której należy polska grupa telewizyjna.

Samples, dotychczasowy szef Scripps Networks International i przewodniczący rady nadzorczej TVN, zastąpi na stanowisku Markusa Tellenbacha. Poprowadzi spółkę do czasu wyłonienia nowego prezesa, co nastąpi "w późniejszym terminie" - dodała korporacja.

Tellenbach był prezesem i dyrektorem generalnym TVN od września 2009 roku. W komunikacie Scripps Networks International nie przedstawiła powodów jego odejścia.

Podała natomiast, że Samples odegrał kluczową rolę w budowie struktur międzynarodowych, a jego większe zaangażowanie w Polsce pozwoli na dalsze włączenie TVN w globalne działania firmy.

di5zb65

"Główne zadania Jima to dalsza integracja TVN i Scripps, znalezienie nowego dyrektora generalnego oraz rozszerzenie oferty programów lifestyle" - podano w komunikacie przesłanym PAP przez TVN.

"Zmiana ma miejsce dokładnie rok po przejęciu TVN. W tym czasie spółka poprawiła wyniki oglądalności, zwiększyła udział w rynku oraz ugruntowała czołową pozycję w Polsce działając na wielu platformach, a player.pl stał się jednym z najszybciej rosnących serwisów OTT w Polsce" - dodano.

Cytowany w komunikacie Samples ocenił, że "TVN jest prężną i stale rozwijającą się spółką mającą strategiczne znaczenie dla Scripps Networks na świecie".

Scripps Networks to amerykańska sieć telewizyjna - dystrybutor kanałów telewizyjnych, w tym między innymi HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel, Fine Living i Asian Food Channel. Kanały grupy docierają do ponad 220 mln abonentów w blisko 180 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku, w Ameryce Południowej oraz na Karaibach.

W 2015 roku Scripps Networks Interactive skupiła wszystkie akcje TVN i wycofała spółkę z warszawskiej giełdy.

di5zb65

Podziel się opinią

Share
di5zb65
di5zb65