Trwa ładowanie...
dggeeds

Jorge Paulo Lemann

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Rio de Janeiro

dggeeds
YouTube
Źródło: YouTube

Jorhe Paulo Lemann to brazylijski inwestor oraz właściciel największego na świecie producenta piwa. Wraz ze swoimi dwoma partnerami biznesowymi podbił ogólnoświatowy rynek.

Życiorys

Lemann kontroluje największego na świecie producenta piwa. Posiada udziały w Kraft Heinz, Sao Carlos developer, Lojas Americanas a także Burger King. Większość fortuny zawdzięcza 10 procentowym udziałom w Anheuser-Busch InBev (AB InBev). Razem ze swoimi partnerami, Carlosem Sicupira i Marcelem Tellesem zarządza nowojorską firmą inwestycyjną 3G Capital z siedzibą na Kajmanach.

Jorge Paulo Lemann urodził się w 1939 roku w Rio de Janeiro. Jego ojcem był Paul Lemann, imigrant ze Szwajcarii, założyciel firmy produkującej mleko. W 1953 roku ojciec Jorge Paulo Lemanna zmarł w wyniku obrażeń doznanych w wypadku autobusowym.

Lemann studiował ekonomię na Uniwersytecie Harwarda. Po studiach pracował jako dziennikarz lokalnej gazety. W tym samym czasie kontynuował karierę tenisisty zdobywając pięciokrotnie mistrzostwo kraju. W roku 1971 kupił firmę maklerską Garantia, którą szybko przekształcił w bank inwestycyjny. Na początku lat siedemdziesiątych dołączyli do niego dwaj partnerzy Carlos Sicupira i Marcel Telles. Do dziś utrzymuje z nimi kontakty biznesowe. Garantia po osiągnięciu strat w wysokości 100 milionów dolarów została sprzedana.

Jorge Paulo Lemann od 1990 roku pełnił funkcję członka zarządu Companhia Cervejaria Brahma. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych połączył producentów piwa z Ameryki Łacińskiej w Brahme, która w 1999 roku zmieniła nazwę na AmBev. Pięć lat później doszło do kolejnego połączenia, tym razem z belgijskim producentem piwa Interbrew. W 2008 roku nastąpiła ostatnia fuzja wielkich przedsiębiorstw w skutek, której powstał największy na świecie browar AB InBev.

W kolejnych latach spółka Jorge'a Paulo Lemanna osiągała milionowe przychody. Brazylijski miliarder wykupował udziały kolejnych firm działających w branżach transportowych i gastronomicznych. Obecnie Am InBev zatrudnia ponad 200 tysięcy ludzi na całym świecie i osiąga roczne przychody w wysokości kilkudziesięciu miliardów dolarów. Do międzynarodowego koncernu należą takie marki jak Budweiser, Corona, Stella Artois czy Beck's.

Majątek

Majątek Jorge'a Paulo Lemanna szacowany jest na 29.2 miliarda dolarów. Jest to prawie sześciokrotny wzrost w porównaniu do 2008 roku.

Cytaty

"Zawsze powtarzam: Posiadanie wielkich marzeń wymaga tego samego wysiłku co małych. Miej wielkie marzenia".

Życie prywatne

Jorge Lemann był dwukrotnie żonaty. Ma sześcioro dzieci i mieszka w Sao Paulo. Pierwsza żona Jorge'a Lemanna zmarła w 2005 roku. Lemann nie lubi rozgłosu medialnego. Zazwyczaj nie udziela wywiadów i nie prowadzi życia publicznego. Jest mało znany w USA. W 1999 roku kilku uzbrojonych napastników próbowało porwać jego dzieci w drodze do szkoły. Po tym zdarzeniu jego rodzina na stałe wyprowadziła się do Szwajcarii.

Miejsce na liście najbogatszych

Jorge Paulo Lemann zajmuje 22. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie według magazynu Forbes. W ostatnich latach udało mu się awansować o kilkadziesiąt pozycji. Zalicza się do czołówki najbogatszych ludzi w Brazylii.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dggeeds
dggeeds
dggeeds