Trwa ładowanie...
d3qaxj1

JSW liczy, że ceny węgla koksowego z I kwartału utrzymają się w kolejnych (opis)

09.01. Warszawa (PAP) - Ceny węgla koksowego spadają w I kwartale kdk, ale trend spadkowy wyhamowuje. Spółka liczy, że obecny poziom cen utrzyma się w kolejnych kwartałach -...

Share
d3qaxj1

09.01. Warszawa (PAP) - Ceny węgla koksowego spadają w I kwartale kdk, ale trend spadkowy wyhamowuje. Spółka liczy, że obecny poziom cen utrzyma się w kolejnych kwartałach - powiedział w poniedziałek prezes JSW Jarosław Zagórowski.

"W przypadku węgla koksowego w pierwszym kwartale jest spadek benczmarków na rynkach światowych, a my się musimy dostosować. Ale wydaje się, że trend spadkowy zaczyna wyhamowywać" - powiedział prezes.

"Sytuacja w branży stalowej się stabilizuje. Mamy nadzieję, że poziomy cen węgla koksowego z pierwszego kwartału będą poziomami na cały rok" - dodał.

d3qaxj1

Poinformował, że z powodu spadku cen, potrzebne są działania racjonalizujące koszty.

"Jesteśmy z cenami ciągle powyżej 2010, ale zaczynamy się zbliżać do tych poziomów. Musimy więc podjąć działania racjonalizujące koszty" - dodał.

Prezes poinformował, że w przypadku węgla energetycznego ceny są stabilne, lekko rosnące.

"Na rynku węgla energetycznego trend jest stabilny, lekko wzrostowy" - powiedział.

d3qaxj1

Powtórzył, że słabsza jest sytuacja na rynku koksu, ale i tam spodziewana jest większa stabilizacja.

"Wykorzystujemy 80 proc. zdolności grupy w segmencie koksowniczym. Nie najlepsza jest sytuacja w koksie wielkopiecowym, stabilna w koksie odlewniczym" - powiedział Zagórowski.

Dodał, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, ArcelorMittal nie wyłączył jednego z pieców hutniczych.

"Sytuacja już się nie pogarsza, rynek oczekuje pewnego pobudzenia wiosną" - powiedział prezes.

Poinformował, że na ten rok spółka nie planuje większych inwestycji w segmencie koksowniczym. Zamierza jedynie realizować inwestycje w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych Victoria, do których się zobowiązała wobec Skarbu Państwa.(PAP)

pel/ jtt/

d3qaxj1

Podziel się opinią

Share
d3qaxj1
d3qaxj1