Trwa ładowanie...
dwk078r

Jutrzenka Holding zmieni nazwę na Colian SA, myśli o rozwoju przez akwizycje

22.06. Warszawa (PAP) - WZA Jutrzenki Holding zdecydowało we wtorek o zmianie nazwy spółki na Colian SA, co podyktowane było zakończeniem procesu reorganizacji grupy oraz chęcią...

Share
dwk078r

22.06. Warszawa (PAP) - WZA Jutrzenki Holding zdecydowało we wtorek o zmianie nazwy spółki na Colian SA, co podyktowane było zakończeniem procesu reorganizacji grupy oraz chęcią budowy koncernu ogólnospożywczego - poinformowała Jutrzenka w komunikacie. Spółka rozważa dalszy rozwój przez akwizycje w segmencie słodyczy oraz w branży przypraw mokrych.

Reorganizacja grupy rozpoczęła się w 2009 r. Jej struktura została uproszczona, nastąpiła konsolidacja i centralizacja funkcji, wdrożony został system informatyczny SAP. W planach znajduje się unifikacja serwisu konsumenckiego i utworzenie wspólnej infolinii dla klientów.

"Podjęte działania mają na celu z jednej strony oszczędności kosztowe i zwiększenie efektywności funkcjonowania, ale stanowią także realizację celu strategicznego, jakim jest zmiana modelu funkcjonowania grupy i budowa koncernu ogólnospożywczego" - poinformowano w komunikacie.

Jutrzenka rozważa dalszy rozwój poprzez akwizycje. W jej polu zainteresowania leżą podmioty z segmentu słodyczy, jak również przedsiębiorstwa działające w branży tzw. przypraw mokrych, czyli keczupów i musztard.

dwk078r

"Chcemy działać bardziej w modelu holdingu grupującego różne marki spożywcze, w ten sposób będziemy mogli pełniej wykorzystać ich potencjał. Funkcje zarządzania będą sprawowane z ramienia spółki holdingowej, a zmiana firmy stanowi ważny element zmiany postrzegania naszej grupy" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes spółki Jan Kolański.

"Budując grupę nie zamierzamy poprzestać na dotychczas zrealizowanych akwizycjach, obserwujemy rynek i prowadzimy wstępne negocjacje. Na rynku jest wiele ciekawych podmiotów" - dodał.

W najbliższych dniach do KRS trafi wniosek o dokonanie rejestracji zmian statutu i nazwy spółki. Jutrzenka spodziewa się rejestracji w ciągu kilku tygodni, wówczas nazwa Colian stanie się oficjalną nazwą spółki. (PAP)

jow/ jtt/

dwk078r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwk078r
dwk078r