Trwa ładowanie...

Już 570 mld dol. uciekło z kryptowalut. Cena bitcoina poniżej 7 tys. dol.

Czas kiedy kryptowaluty mierzyły w bilion dolarów wartości rynkowej i tylko Apple im ustępował już minął. W czwartek ich łączna kapitalizacja spadła poniżej 300 mld dol. i wciąż maleje. Od najwyższego poziomu z rynku kryptowalut uciekło już wielu graczy.

Już 570 mld dol. uciekło z kryptowalut. Cena bitcoina poniżej 7 tys. dol.Źródło: flickr.com, fot: BTC Keychain
d1cjh41
d1cjh41

O styczniu, gdy wartość wszystkich kryptowalut świata przekroczyła nawet 830 mld dol. zdaje się już nikt nie pamiętać. Wartość rynku spadła w piątek przez chwilę nawet do 253 mld dol.

Najważniejsza z kryptowalut, bitcoin zaczęła tracić już w grudniu ub. roku, ale kapitał przepłynął do innych „coinów” i w rezultacie wzrost kapitalizacji trwał jeszcze do stycznia. Od tego momentu, z przerwami na nadzieję, że wzrosty wrócą, rynek leci w dół.

Zmiany wartości rynkowej wszystkich kryptowalut - coinmarketcap

coinmarketcap.com
Źródło: coinmarketcap.com

Wystarczyło jedno zdanie i przyszłość polskiej kryptowaluty wisi na włosku

Omar Godbole z serwisu coindeskpociesza jednak posiadaczy bitcoinów - zbliżamy się do dna.

d1cjh41

- Bitcoin zazwyczaj odwraca trend w górę za każdym razem, gdy wskaźnik siły relatywnej (RSI) schodzi poniżej 30 pkt. Tak pokazują dane historyczne - podaje.

RSI osiągnął w piątek poziom 32 pkt. Bazując na tym wskaźniku rynek faktycznie wygląda na wyprzedany i jest szansa na odbicie.

Omar Godbole przytacza historyczne przykłady, gdy wskaźnik dochodził do 30 pkt. w styczniu i sierpniu 2016 r., pod koniec marca, w lipcu i wrześniu 2017 r. i w lutym 2018 r. Za każdym razem kończyło się to sporym odbiciem.

Pytanie tylko dlaczego miałoby to nastąpić i teraz? Analiza techniczna, analizą techniczną, ale zawsze jest przecież kwestia podstawowa - ile to jest właściwie warte?

d1cjh41

Przez długi czas spekulanci nie zawracali sobie tym głowy, skupiając się na wykresach i tym, co one do nich mówią. Dla tych, którzy decydowali się wrzucać swoje pieniądze na rynek na przełomie lat 2017 i 2018 skończyło się to zderzeniem ze ścianą.

Godbole uważa, że kurs bitcoina znajdzie swoje dno w ten weekend w przedziale cenowym 6,0-6,6 tys. dol. Według niego, jeśli ostatnie notowanie dnia przekroczy 9177 dol. to będzie otwarcie do wzrostu nawet do 11,7 tys. dol. Akceptacja cen niższych niż 6 tys. dol. da sygnał do kontynuacji spadków.

d1cjh41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cjh41