WP

Już 570 mld dol. uciekło z kryptowalut. Cena bitcoina poniżej 7 tys. dol.

Czas kiedy kryptowaluty mierzyły w bilion dolarów wartości rynkowej i tylko Apple im ustępował już minął. W czwartek ich łączna kapitalizacja spadła poniżej 300 mld dol. i wciąż maleje. Od najwyższego poziomu z rynku kryptowalut uciekło już wielu graczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od czasu świetności kryptowalut minęło niewiele czasu, ale wydaje się to całą epoką.
Od czasu świetności kryptowalut minęło niewiele czasu, ale wydaje się to całą epoką. (flickr.com, Fot: BTC Keychain)
WP

O styczniu, gdy wartość wszystkich kryptowalut świata przekroczyła nawet 830 mld dol. zdaje się już nikt nie pamiętać. Wartość rynku spadła w piątek przez chwilę nawet do 253 mld dol.

Najważniejsza z kryptowalut, bitcoin zaczęła tracić już w grudniu ub. roku, ale kapitał przepłynął do innych „coinów” i w rezultacie wzrost kapitalizacji trwał jeszcze do stycznia. Od tego momentu, z przerwami na nadzieję, że wzrosty wrócą, rynek leci w dół.

Zmiany wartości rynkowej wszystkich kryptowalut - coinmarketcap

WP
coinmarketcap.com
Podziel się

Wystarczyło jedno zdanie i przyszłość polskiej kryptowaluty wisi na włosku

Omar Godbole z serwisu coindeskpociesza jednak posiadaczy bitcoinów - zbliżamy się do dna.

WP

- Bitcoin zazwyczaj odwraca trend w górę za każdym razem, gdy wskaźnik siły relatywnej (RSI) schodzi poniżej 30 pkt. Tak pokazują dane historyczne - podaje.

RSI osiągnął w piątek poziom 32 pkt. Bazując na tym wskaźniku rynek faktycznie wygląda na wyprzedany i jest szansa na odbicie.

Omar Godbole przytacza historyczne przykłady, gdy wskaźnik dochodził do 30 pkt. w styczniu i sierpniu 2016 r., pod koniec marca, w lipcu i wrześniu 2017 r. i w lutym 2018 r. Za każdym razem kończyło się to sporym odbiciem.

Pytanie tylko dlaczego miałoby to nastąpić i teraz? Analiza techniczna, analizą techniczną, ale zawsze jest przecież kwestia podstawowa - ile to jest właściwie warte?

WP

Przez długi czas spekulanci nie zawracali sobie tym głowy, skupiając się na wykresach i tym, co one do nich mówią. Dla tych, którzy decydowali się wrzucać swoje pieniądze na rynek na przełomie lat 2017 i 2018 skończyło się to zderzeniem ze ścianą.

Godbole uważa, że kurs bitcoina znajdzie swoje dno w ten weekend w przedziale cenowym 6,0-6,6 tys. dol. Według niego, jeśli ostatnie notowanie dnia przekroczy 9177 dol. to będzie otwarcie do wzrostu nawet do 11,7 tys. dol. Akceptacja cen niższych niż 6 tys. dol. da sygnał do kontynuacji spadków.

WP
WP