Trwa ładowanie...
d413h7z

JWC chce pozyskać z emisji ok. 140 mln zł, główny akcjonariusz weźmie w niej udział

13.03. Warszawa (PAP) - JW Construction chce pozyskać z planowanej emisji akcji około 140 mln zł, które zamierza przeznaczyć na inwestycje. Główny akcjonariusz spółki, Józef...

Share
d413h7z

13.03. Warszawa (PAP) - JW Construction (Zobacz notowania spółki ») chce pozyskać z planowanej emisji akcji około 140 mln zł, które zamierza przeznaczyć na inwestycje. Główny akcjonariusz spółki, Józef Wojciechowski zamierza uczestniczyć w emisji w proporcji wynikającej z przysługującego mu prawa poboru - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Spodziewam się, że w wyniku emisji spółka pozyska około 140 mln zł. Pozyskane środki posłużą sfinansowaniu wkładu własnego, co umożliwi spółce przyspieszenie realizacji dużych inwestycji deweloperskich wyłącznie w oparciu o już posiadany bank ziemi w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Gdyni" - powiedział Wojciechowski, cytowany w komunikacie.

Główny akcjonariusz JW Construction dodał, że zamierza aktywnie uczestniczyć w planowanej emisji.

d413h7z

"Zamierzam objąć akcje nowej emisji w proporcji wynikającej z przysługującego mi prawa poboru" - powiedział.

Z wyliczeń PAP wynika, że przy uplasowaniu całej planowanej emisji i uzyskaniu z niej wpływów na poziomie 140 mln zł cena pojedynczej akcji musiałaby wynieść 3,45 zł. W czwartek na zamknięciu kurs wyniósł 3,48 zł.

W projektach uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 9 kwietnia, JW Construction podało, że planuje emisję do 40.554.960 akcji z zachowaniem prawa poboru w drodze oferty publicznej. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 54.073.270 akcji.

Proponowany dzień prawa poboru akcji nowej emisji to 4 czerwca.

Spółka proponuje, że dotychczasowym akcjonariuszom za każdą jedną akcję spółki posiadaną na koniec dnia prawa poboru przysługiwać będzie jedno prawo poboru. Uwzględniając liczbę emitowanych akcji serii C cztery prawa poboru uprawniać będą do objęcia trzech akcji. (PAP)

kuc/ asa/

d413h7z

Podziel się opinią

Share
d413h7z
d413h7z