Trwa ładowanie...
d201des

Kanał TV Grupy WP ma ruszyć na przełomie 2016/2017 r.

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Projekt telewizyjny Wirtualnej Polski ma ruszyć na przełomie 2016/2017 roku i ma być rentowny w drugim roku działalności, poinformował prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski.

Share
d201des

"W najbliższych dwóch latach nasze inwestycje w projekt TV wyniosą do 22 mln zł. Kanał ma ruszyć na przełomie IV kw. tego roku i I kw. 2017 r. i uzyskać rentowność w drugim roku, czyli w 2018" - powiedział Świderski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że szefem WP1, czyli spółki odpowiedzialnej za projekt TV w grupie został Wojciech Pawlak. Trwają jednocześnie prace nad ostateczną nazwą dla kanału i, według słów prezesa grupy, za kwartał może być decyzja w tej kwestii.

"Już obecnie produkujemy 10 godzin tygodniowo treści na żywo i chcemy zwiększać tę ilość. Kanał będzie zajmował się dystrybucją naszych treści, ale również jesteśmy w fazie negocjacji z dostawcami treści" - stwierdził prezes grupy.

Wskazał, że projekt video na życzenie (VOD) może być realizowany razem z projektem TV.

d201des

W styczniu br. spółka WP1 otrzymała decyzję prezesa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o udzieleniu koncesji na rozpowszechnianie programu TV w sposób rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym pod nazwą WP1.

Według wcześniejszych zapowiedzi, jak zapowiadano wówczas, program będzie zawierał audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury, i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

d201des

Podziel się opinią

Share
d201des
d201des