Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Katowicka SSE udzieliła zezwoleń dla 7 projektów o łącznej wartości 320 mln zł

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) udzieliła w minionych tygodniach zezwolenia dla 7 nowych projektów inwestycyjnych, o wartości ponad 320 mln zł i związanych z utworzeniem 235 nowych miejsc pracy, poinformował KSSE.
Share
dhq6x3r

"Przedsiębiorcy wykorzystują szanse, które stwarzają im dogodne warunki do rozwoju biznesu zapewniane przez naszą strefę, i wsparcie naszych specjalistów" - powiedział prezes Piotr Wojaczek, cytowany w komunikacie.

Najnowszymi inwestorami KSSE zostały firmy Nifco Korea Poland i MCS w Żorach, konsorcjum CH Estate VII oraz YS Poland Autoparts w Zabrzu, Eaton Automotive Systems w Bielsku-Białej, Pureko w Myszkowie, Sapa Polska w Sosnowcu oraz Ekop-Energia w Jastrzębiu Zdroju. Przedsiębiorcy reprezentują branże motoryzacyjną, budowlaną i tworzyw sztucznych. Cztery spośród nowych projektów to reinwestycje, podobnie jak łącznie połowa wszystkich udzielonych w bieżącym roku zezwoleń, podano również.

"Nifco Korea Poland, koreański inwestor z sektora automotive od 2011 roku prowadzi działalność w podstrefie jastrzębsko-żorskiej. W związku z wartą ponad 90 milionów zł inwestycją o ponad 70 osób wzrośnie dotychczasowe zatrudnienie" - czytamy w komunikacie.

dhq6x3r

MCS to firma produkująca elementy systemów wydechowych oraz komponentów metalowych i aluminiowych dla branży samochodowej, która wybuduje nowe zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Cała inwestycja będzie warta 25 mln zł i wiąże się z utworzeniem minimum 18 nowych etatów, podano także.

"Konsorcjum firm CH Estate VII oraz YS Poland Autoparts realizować będzie projekt budowy nowej hali produkcyjnej w której koreański YS Poland Autoparts, nowy inwestor KSSE, będzie wytwarzać części samochodowe - elementy foteli i zderzaki. Inwestor utworzy co najmniej 45 nowych miejsc pracy, a cała inwestycja będzie warta 37 mln zł" - czytamy dalej.

Zezwolenie otrzymała także firma Eaton Automotive Systems - amerykański producent m.in. układów sterowania zaworami i hydraulicznych regulatorów luzu, a także systemów dezaktywacji cylindrów i układów hamowania silnikiem, który realizuje projekt o wartości co najmniej 100 mln zł. Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 10 nowych miejsc pracy, przy utrzymaniu zatrudnienia na poziomie nie mniejszym niż 745 etatów, podano również.

"Działalność na terenie KSSE rozszerza również polska firma Pureko, producent polieterowych elastycznych pianek wykorzystywanych w budownictwie" - czytamy w komunikacie. Dzięki inwestycji rzędu 13 mln zł powstanie 5 nowych etatów.

dhq6x3r

"Sapa Polska, włoski producent elementów wnętrz pojazdów samochodowych z tworzyw sztucznych, realizuje Inwestycję o wartości ponad 40 mln zł. Sapa stworzy 70 nowych miejsc pracy" - czytamy.

Z kolei Ekop - Energia, polska spółka z segmentu MŚP zgodnie z udzielonym zezwoleniem zatrudni 10 nowych pracowników i zainwestuje ok. 4 mln zł. Jest to pierwszy projekt tego inwestora w katowickiej strefie, podano również.

"Łącznie od początku 2016 roku Katowicka SSE pozyskała 24 inwestorów, udzielając 22 nowych zezwoleń. Łączna wartość inwestycji deklarowanych, przez planujących realizację nowych projektów inwestycyjnych przedsiębiorców, przekracza kwotę 1,6 miliarda złotych. Dzięki nim powstanie blisko 1400 nowych miejsc pracy. Do końca roku oczekiwane jest rozstrzygnięcie sześciu ogłoszonych już przetargów i rokowań dotyczących udzielenia zezwolenia na działalność w KSSE" - podsumowano w komunikacie.

Katowicka SSE obejmuje swoim obszarem teren o wielkości ponad 2348 ha. Składa się z czterech podstref: Gliwickiej, Jastrzębsko-Żorskiej, Tyskiej, oraz Sosnowiecko-Dąbrowskiej. Większość obszarów inwestycyjnych strefy skupionych jest na terenie województwa śląskiego, jednak swoim zasięgiem obejmuje ona także grunty na terenie województw opolskiego i małopolskiego.

(ISBnews)

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r