Trwa ładowanie...
d4jz5t5

KBC obniżył do "trzymaj" rekomendację dla Cyfrowego Polsatu

24.2.Warszawa (PAP) - Analitycy KBC Securities, w raporcie z 17
lutego, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z
"kupuj" oraz wycenę akcji...

d4jz5t5
d4jz5t5

24.2.Warszawa (PAP) - Analitycy KBC Securities, w raporcie z 17 lutego, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z "kupuj" oraz wycenę akcji spółki do 16,17 zł z 16,72 zł.

W dniu wydania raportu papiery Cyfrowego Polsatu wyceniono na 14,9 zł, a we wtorek o godz. 14.37 kosztowały 13,75 zł.

"Nadal uważamy, że operacje Cyfrowego Polsatu są najodporniejsze na wpływ spowolnienia. Podoba nam się ta spółka jako walor najmniej zależny od rynku reklamy i najbezpieczniejsza inwestycja w okresie załamania, mimo że profil wzrostu zysków pogorszył się (12 proc. wzrost zysku na akcję w 2009P w porównaniu z 24 proc. poprzednio). Rynek DTH początkowo wydawał się mieć duży potencjał, mimo coraz bardziej zaostrzającej się konkurencji" - napisano w raporcie o sektorze mediowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Analitycy utrzymali rekomendacje "trzymaj" dla Cinema City i Agory. Wycena operatora mulipleksów wzrosła do 18,06 zł z 16,73 zł, a wydawcy "Gazety Wyborczej" została obniżona do 14,68 zł z 17,21 zł.

d4jz5t5

"Słabe perspektywy wyników Agory już w cenie. Oczekujemy, że drukowane media dotknie największa recesja, a szanse na rychłą poprawę są nikłe, gdyż reklamodawcy przesuwają swoje budżety do mediów elektronicznych. Pozytywnie oceniamy ostatnią reakcję zarządu na kryzys i uważamy, że najgorsze scenariusze już zostały uwzględnione w cenie akcji spółki. Prognozujemy 57 proc. wzrost zysku netto r/r w 2009 roku, chociaż stymulowanego jednorazowymi wydarzeniami" - napisano.

KBC Securities utrzymał także rekomendację "kupuj" dla TVN, ale wycena akcji stacji spadła do 12,29 zł z 16,28 zł.

"W ostatnich tygodniach najbardziej ucierpiały kursy TVN i CME, które znalazły się na najniższych poziomach od wielu lat i były notowane z niespotykanym dyskontem do zachodnich konkurentów. Wskazuje to na nikłe szanse poprawy ich zysków w najbliższej przyszłości. Szczególne obawy budzą odpisy od wartości firmy oraz zmniejszenie finansowania (CME), a także podaż akcji (TVN). Dostrzegamy mniejszy profil ryzyka w przypadku TVN z uwagi na ekspozycję spółki na Internet, brak inwestycji na rynku ukraińskim, podział zysku oraz mocną pozycję głównego kanału telewizyjnego" - napisali analitycy.(PAP)

epo/ ana/

d4jz5t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jz5t5