Trwa ładowanie...
d2uykzf

KBC zaleca sprzedaż akcji BZ WBK w wezwaniu Santandera (opinia)

20.09. Warszawa (PAP) - KBC Securities, w raporcie z 13 września, podtrzymał rekomendację "trzymaj" dla akcji BZ WBK, zalecając akcjonariuszom mniejszościowym BZ WBK sprzedaż akcji...

Share
d2uykzf

20.09. Warszawa (PAP) - KBC Securities, w raporcie z 13 września, podtrzymał rekomendację "trzymaj" dla akcji BZ WBK, zalecając akcjonariuszom mniejszościowym BZ WBK sprzedaż akcji banku w wezwaniu Santandera.

"Uważamy, że cena w wezwaniu (226,9 zł na akcję) jest atrakcyjna i przekłada się na 12,5x C/Z na 2012P i 2,5x C/WK na 2010P. Implikuje to 16,4 proc. premii względem piątkowego kursu zamknięcia (195 zł) i 16,8 proc. premii w stosunku do naszej wyceny walorów BZ WBK (194,3 zł za akcję)" - napisano w raporcie.

"Przejęcie nastąpi w wyniku publicznego wezwania na 100 proc. kapitału BZ WBK skierowanego do wszystkich akcjonariuszy, w którym AIB sprzeda wszystkie swoje udziały. Jest to rozwiązanie korzystne dla mniejszościowych udziałowców, gdyż sugeruje równą cenę dla wszystkich, którzy posiadają akcje BZ WBK. Wcześniej przeważały spekulacje, że nabywca przejmie tylko 66 proc. udziałów, aby uniknąć konieczności ogłoszenia wezwania. Zalecamy akcjonariuszom mniejszościowym sprzedaż akcji BZ WBK w wezwaniu" - dodano.

KBC ocenia, że Komisja Nadzoru Finansowego nie powinna zablokować transakcji, jednak proces wydawania zgody może się przedłużyć. (PAP)

seb/ ana/

d2uykzf

Podziel się opinią

Share
d2uykzf
d2uykzf