Trwa ładowanie...
d1ljqzy
09-01-2017 13:27

KCI chce przejść z GPW na NewConnect oraz wprowadzić Gremi Media na ten rynek

Warszawa, 09.01.2017 (ISBnews) - KCI chce przejść z rynku głównego GPW na NewConnect, jak również wprowadzić na ten rynek swoją spółkę zależną Gremi Media w połowie bieżącego roku, wynika ze strategii KCI.

Share
d1ljqzy

"Celem spółki w średnim i długim okresie jest osiągnięcie satysfakcjonującej stopy zwrotu z posiadanych inwestycji oraz kontynuowanie działalności opartej o nieruchomości i media. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez realizację następujących celów operacyjnych:

  1. Ugiełdowienie i częściową komercjalizację mediów. W I kw. 2017 roku spółka Gremi Media zostanie przekształcona ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Media przenoszą aktywnie ciężar działalności z prasy drukowanej na online. Powstają nowe strony internetowe, nowe aplikacje i usługi online. Niezwłocznie po przekształceniu spółki Gremi Media w spółkę akcyjną planowane jest IPO spółki na rynku New Connect, co ma umożliwić pierwsze notowanie akcji tej spółki w połowie 2017 roku. Jednocześnie trwają prace i rozmowy z potencjalnymi inwestorami, chętnymi do objęcia pakietu mniejszościowego i zapewnienia tym samym równowagi wśród akcjonariuszy oraz przejrzystości jej funkcjonowania.
  2. Komercjalizację posiadanych projektów nieruchomościowych w Polsce. Aktualnie trwają finalne analizy, rozmowy i uzgodnienia w temacie zbycia posiadanych w Krakowie nieruchomości zlokalizowanych przy ulicy Romanowicza w dzielnicy Zabłocie. Spółka planuje dokonanie zbycia całości w 2017 roku, uzyskując satysfakcjonujące przychody.
  3. Przejście do notowań na New Connect. Analizowane przeniesienie notowań akcji spółki na rynek New Connect związane jest z kilkoma kwestiami: faktem, że spółka medialna Gremi Media będzie wchodziła na New Connect, mniejszymi wymogami formalnymi dla spółek rynku NC oraz kryzysem rynku regulowanego Giełdy Papierów Wartościowych. Mniejsze wymogi formalne przełożą się zasadniczo na mniejsze koszty funkcjonowania spółki na tym rynku. Obowiązki informacyjne w zakresie raportów okresowych także ulegną zmniejszeniu. W opinii zarządu spółki rynek New Connect jest bardziej dostosowany do obecnej strategii spółki.
  4. Realizacja projektów nieruchomościowych w Polsce i na świecie. Spółka rozważa prowadzenie kolejnych projektów nieruchomościowych w Polsce, co związane jest z nadal istniejącymi dużymi możliwościami na rynku polskim. KCI analizuje także rozszerzenie aktywności poza Polskę" - napisano w strategii. KCI S.A. jest spółką giełdową tworzącą grupę kapitałową, której działalność skoncentrowana jest w dwóch obszarach: w segmencie nieruchomościowym, opartym o posiadane kompleksy przy ul. Romanowicza oraz ul. Wrocławskiej w Krakowie, oraz w segmencie medialnym, zbudowanym wokół tytułów prasowych, takich jak "Rzeczpospolita" i "Gazeta Giełdy Parkiet".

(ISBnews)

d1ljqzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ljqzy
d1ljqzy