Trwa ładowanie...
d33jvhx

KDM Shipping chce pozyskać z oferty publicznej ok. 36 mln USD

18.07. Warszawa (PAP) - KDM Shipping chce pozyskać ok. 36 mln USD z oferty publicznej do 3,5 mln nowych akcji. Środki pozyskane z emisji spółka planuje przeznaczyć na powiększenie...

Share
d33jvhx

18.07. Warszawa (PAP) - KDM Shipping chce pozyskać ok. 36 mln USD z oferty publicznej do 3,5 mln nowych akcji. Środki pozyskane z emisji spółka planuje przeznaczyć na powiększenie floty statków oraz inwestycje w stocznię w Kherson - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

W prospekcie podano, że po uplasowaniu całej oferty nowe akcje stanowić będą do 35 proc. kapitału zakładowego spółki.

Maksymalna cena akcji w ofercie wynosi 36 zł za akcję.

d33jvhx

Środki pozyskane z oferty KDM Shipping zamierza przeznaczyć m.in. na powiększenie floty statków - na ten cel trafić ma 26 mln USD. Inwestycja ma objąć 6 używanych (10-15-letnich) jednostek o łącznej nośności 24.000 ton. Zakup jednostek ma nastąpić w terminie do 3 miesięcy od zakończenia oferty.

Pozostałe środki, w wysokości 7 mln USD spółka chce zainwestować w stocznię w Kherson.

Głównym menedżerem oferty jest KBC Securities N.V. Odział w Polsce, a współorganizatorem Jaspen Capital Partners. Doradcami prawnymi są: Baker & McKenzie oraz Dr. K. Chrysostomides & Co LLC. Audytorem spółki jest KPMG.

Spółka KDM Shipping koncentruje się na niszowym segmencie transportu rzeczno-morskiego suchych towarów masowych w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnego.

d33jvhx

Grupa dysponuje flotą składającą się z ośmiu masowców do rzeczno-morskiego transportu ładunków masowych, o łącznej nośności 25.206 ton. Grupa obsługuje także linię turystyczną na Dnieprze w rejonie Kijowa oraz świadczy usługi napraw i remontów jednostek pływających we własnej stoczni remontowo-budowlanej znajdującej się w Chersoniu. Posiada w także własne agencje w wybranych portach oraz własny dział załogowy.

W najważniejszym segmencie swojej działalności, tj. transporcie suchych towarów masowych, grupa koncentruje się przede wszystkim na przewozie ziarna, ale transportuje także złom, śrutę słonecznikową, drewno, otręby, drobnicę i inne towary.

Grupa transportuje towary przede wszystkim z portów Rosji i Ukrainy, do portów zlokalizowanych w Turcji, Gruzji, we Włoszech, Grecji i Albanii. W 2011 roku przewiozła łącznie ok. 665 tys. ton towarów, w porównaniu z ok. 529 tys. ton w 2010 roku.

W 2011 roku Grupa zanotowała przychody na poziomie 29,2 mln USD oraz zysk netto w wysokości 14,2 mln USD, w porównaniu do odpowiednio 13,9 mln USD i 5,1 mln USD rok wcześniej.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Konstantyn Molodkovets, będący założycielem spółki i pełniący funkcję prezesa, posiadający 78,5 proc. akcji.

Na koniec 2011 roku grupa zatrudniała ok. 250 pracowników. (PAP)

kuc/ asa/

d33jvhx

Podziel się opinią

Share
d33jvhx
d33jvhx