Trwa ładowanie...
d1ivwpz
d1ivwpz

KE zgodziła się na przejęcie Echo przez podmiot należący do Griffin Topco III

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Echo Investment przez Griffin Topco III Sarl i LVS II Lux Sarl, podała KE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ivwpz

KE przypomniała, że Griffin należy do globalnej firmy inwestycyjnej Oaktree, a LVS II Lux to spółka zależna globalnego funduszu PIMCO.

Pod koniec kwietnia w rozmowie z agencją ISBnews partner współzarządzający Griffin Real Estate Maciej Dyjas poinformował, że podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. (kontrolowany przez fundusz Oaktree oraz fundusz zarządzany przez PIMCO) ogłosi wezwanie na 66% akcji Echo Investment zaraz po otrzymaniu stosownych zgód urzędowych i nie chce zwiększać udziału poza efekt wezwania.

W połowie kwietnia Maciej Dyjas i Przemysław Krych - partnerzy zarządzający Griffin Real Estate - zostali powołani w skład rady nadzorczej Echo Investment nowej kadencji.

d1ivwpz

Podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot kontrolowany przez Oaktree) oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO podpisał 28 lutego br. umowę pośredniego nabycia pakietu 41,55% akcji Echo Investment od kontrolowanego przez Michała Sołowowa FTF Columbus. Warunkiem ostatecznego sfinalizowania transakcji nabycia jest wydanie zgody na koncentrację przez Komisję Europejską.

Konsekwencją finalizacji nabycia 41,55% akcji Echo Investment przez podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. będzie ogłoszenie publicznego wezwania na 66% akcji spółki. Według ówczesnych zapowiedzi, Echo Investment ma pozostać na GPW.

O tym, że Griffin wyrósł na faworyta do przejęcia pakietu Echo Investment agencja ISBnews pisała pod koniec grudnia ub.r.

Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie Funduszy, aktywnie lokuje s?rodki w różnorodne projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

Echo Investment zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
(ISBnews)

d1ivwpz

Podziel się opinią

Share

d1ivwpz

d1ivwpz