Trwa ładowanie...
d8yekms

Kęty liczą na poprawę wyników w II kw. w trzech segmentach, utrzymanie w dwóch

25.04. Warszawa (PAP) - Grupa Kęty spodziewa się w II kwartale br. poprawy wyników rdr w segmentach: systemów aluminiowych, usług budowlanych i akcesoriów budowlanych. W przypadku...

Share
d8yekms

25.04. Warszawa (PAP) - Grupa Kęty spodziewa się w II kwartale br. poprawy wyników rdr w segmentach: systemów aluminiowych, usług budowlanych i akcesoriów budowlanych. W przypadku segmentów: wyrobów wyciskanych i opakowań giętkich spółka oczekuje stabilizacji wyników - poinformował podczas konferencji Dariusz Mańko, prezes Kęt.

"W stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, spodziewamy się w II kwartale br. poprawy wyników finansowych w segmentach: systemów aluminiowych, usług budowlanych i akcesoriów budowlanych. Chodzi głównie o przychody, ale przy wzroście sprzedaży poprawie ulegną także zyski. Kwiecień pokazał, że dynamiki zaobserwowane w tych segmentach w I kwartale mogą zostać utrzymane, choć nie wiemy jeszcze jak będą wyglądać zamówienia w czerwcu" - powiedział na konferencji Mańko.

Dodał, że rezultaty podobne do II kwartału roku poprzedniego powinny zanotować segmenty: wyrobów wyciskanych i opakowań giętkich.

"Ogólnie patrzymy w miarę optymistycznie na II kwartał. Liczymy, że w kolejnych okresach wygenerujemy wzrosty" - powiedział.

d8yekms

Prezes zwrócił uwagę na trudną sytuację na rynkach eksportowych i spadki sprzedaży, m.in. w Niemczech, we Włoszech, czy krajach Beneluksu.

Segment systemów aluminiowych zanotował w I kwartale br. 25-proc. wzrost przychodów na rynku krajowym i 18-proc. wzrost przychodów na rynkach zagranicznych. Sprzedaż tego segmentu wzrosła w tym okresie do 110,3 mln zł z 89,6 mln zł rok wcześniej.

Segment usług budowlanych zanotował 35-proc. wzrost sprzedaży do 42,6 mln zł. Jak powiedział prezes, już w tym roku segment ten może przynieść grupie przychody na poziomie 200 mln zł.

Segment akcesoriów budowlanych wypracował w pierwszych trzech miesiącach roku 7,8 mln zł przychodów wobec 6,7 mln zł rok wcześniej.

d8yekms

W przypadku segmentu wyrobów wyciskanych sprzedaż w I kwartale 2012 r. spadła nieznacznie do 139,3 mln zł ze 143 mln zł rok wcześniej, a segment opakowań giętkich wypracował 88,7 mln zł przychodów w stosunku do 89,8 mln zł przed rokiem.

Grupa Kęty zanotowała w I kwartale br. 23,9 mln zł zysku netto akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 18,8 mln zł rok wcześniej i wobec prognozowanych wcześniej 21 mln zł. Zysk operacyjny Grupy Kęty wyniósł w tym okresie 27,63 mln zł wobec 26,2 mln zł rok wcześniej, a przychody ze sprzedaży wzrosły do 349,8 mln zł z 322,6 mln zł.

Mańko poinformował w rozmowie z dziennikarzami, że na razie jest za wcześnie, aby rozmawiać o ewentualnej weryfikacji prognozy rocznej.

"Jeśli sytuacja rynkowa, choć nie jest ona dobra, utrzyma się, to liczymy na realizację prognozy" - zaznaczył.

W lutym Grupa Kęty opublikowała prognozę, zgodnie z którą, skonsolidowany zysk netto firmy wyniesie w 2012 r. 104,2 mln zł wobec 103,5 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny grupy ma w tym czasie spaść do 141 mln zł ze 151,2 mln zł w 2011 roku. Przychody z kolei zakładane są na poziomie 1,51 mld zł. W zeszłym roku sprzedaż wyniosła 1,49 mld zł. (PAP)

jow/ jtt/

d8yekms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8yekms
d8yekms