Trwa ładowanie...
d2kyksq

KGHM będzie rekomendować przeznaczenie do 1/3 jednostkowego zysku na dywidendy

Warszawa, 26.01.2015 (ISBnews) - Zarząd KGHM Polska Miedź przyjął politykę dywidend, zakładającą przeznaczenie do podziału między akcjonariuszami do 1/3 jednostkowego zysku netto za poprzedni rok, podała spółka.
Share
d2kyksq

"Polityka dywidend KGHM Polska Miedź S.A. zakłada, iż zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy na poziomie do jednej trzeciej jednostkowego wyniku finansowego netto uzyskanego w poprzednim roku obrotowym, z uwzględnieniem aktualnej oraz przewidywanej sytuacji finansowej spółki oraz grupy kapitałowej. W szczególności zarząd w swojej rekomendacji będzie brał pod uwagę przewidywane potrzeby kapitałowe spółki na realizację programu rozwoju oraz bezpieczny poziom zadłużenia w grupie kapitałowej" - czytamy w komunikacie.

Ostateczną decyzję o wielkości wypłacanych dywidend podejmuje walne zgromadzenie KGHM, przypomniała też spółka.

W czerwcu 2014 r. akcjonariusze KGHM zdecydowali o przeznaczeniu 1 mld zł na dywidendę, co da wypłatę - w dwóch równych ratach - łącznie 5 zł na akcję. W 2013 r. KGHM miał 3.058 mln zł jednostkowego zysku netto. Kapitał spółki dzieli się na 200 mln akcji.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d2kyksq

Podziel się opinią

Share
d2kyksq
d2kyksq