Trwa ładowanie...
d25yb0l
18-03-2016 13:04

KGHM czeka na propozycję MF ws. algorytmu naliczania podatku miedziowego

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź jest w kontakcie z Ministerstwem Finansów w sprawie podatku od niektórych kopalin (miedziowego) i czeka na propozycję zmian algorytmu, poinformował prezes Krzysztof Skóra.

d25yb0l
d25yb0l

"Trwają prace w Ministerstwie Finansów, analizowany jest cały algorytm naliczania tego podatku. Jesteśmy w kontakcie z ministerstwem, jeśli dostaniemy decyzję o zmianie algorytmu, to się odniesiemy" - powiedział Skóra podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka zdaje sobie sprawę, iż zawieszenie podatku wymagałoby zmiany ustawy budżetowej.

"Mamy świadomość, że rentę surowcową płacą firmy na całym świecie, kwestia jest wysokości tej renty" - powiedział także prezes.

Pod koniec lutego br. minister skarbu Dawid Jackiewicz podtrzymał, że podatek od wydobycia niektórych kopalin (tzw. podatek miedziowy) powinien zostać docelowo zniesiony. Zapowiedział też, że wcześniej jednak rząd planuje przeprowadzić jego modyfikację.

Na początku lutego Jackiewicz zapowiadał, że prace nad zmianami w tym podatku będą prowadzone w tym roku, a prawdopodobnym wariantem jest jego znaczące obniżenie. Nowa formuła może wejść w życie w przyszłym roku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podatek miedziowy planowano zawiesić na lata 2016-2026. W budżecie na 2016 r. zapisane są jednak wpływy z tego podatku.
(ISBnews)

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l