Trwa ładowanie...
d3ybqsx

KGHM planuje przeznaczyć na cele inwestycyjne 27 mld zł do 2020 roku

Warszawa, 26.01.2015 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź planuje przeznaczyć na cele inwestycyjne 27 mld zł w ramach strategii w latach 2015-2020, podała spółka.
Share
d3ybqsx

Według komunikatu, w obszarze "rozwój aktywów produkcyjnych", w ramach strategii w latach 2015-2020 spółka planuje przeznaczyć na cele inwestycyjne 27 mld zł. Środki te są przeznaczone na rozwój obecnego portfela projektów inwestycyjnych, w tym głównie programy rozwojowe w głównym ciągu technologicznym oraz doprowadzenie do fazy produkcyjnej projektów zasobowych w kraju i za granicą (Głogów Głęboki Przemysłowy, Victoria, Sierra Gorda II faza, Sierra Gorda ruda tlenkowa oraz Afton Ajax).

"Realizacja portfela projektów inwestycyjnych pozwoli na istotne zwiększenie zdolności produkcyjnych grupy oraz poprawę jej pozycji kosztowej na globalnej krzywej kosztowej producentów miedzi. KGHM Polska Miedź dąży do efektywnej alokacji środków finansowych oraz realizacji surowcowych projektów inwestycyjnych odznaczających się najwyższą stopą zwrotu" - czytamy w komunikacie.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d3ybqsx

Podziel się opinią

Share
d3ybqsx
d3ybqsx