Trwa ładowanie...
d25yb0l
18-03-2016 12:54

KGHM podtrzymuje cel produkcyjny dla I fazy Sierra Gorda

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź podtrzymuje, że w 2016 r. chce osiągnąć docelowe zdolności produkcyjne fazy I chilijskiego projektu Sierra Gorda. Trwają prace zmierzające do decyzji dotyczącej II fazy projektu, poinformował wiceprezes ds. rozwoju Mirosław Biliński.

d25yb0l
d25yb0l

"Prace dotyczące fazy I i II są zgodne z założeniami. na pewno będziemy się starali co najwyżej trochę zwiększyć, jeśli się uda, wielkości produkcyjne, bo to wpływa na redukcję kosztów" - powiedział Biliński podczas konferencji prasowej.

"W 2016 r. produkcja jest planowana zgodnie z I etapem. Chcemy docelowo uzyskać zakładane zdolności fazy I" - dodał wiceprezes.

Zakładane zdolności produkcyjne fazy I zakładają produkcję 120 tys. ton miedzi i 50 mln funtów molibdenu. W 2015 r. kopalnia wyprodukowała 84 tys. ton miedzi i 15 mln funtów molibdenu.

Prace nad decyzją dotyczącą rozpoczęcia fazy II są nadal prowadzone, dodał wiceprezes.

d25yb0l

"Kiedy będzie ostateczna decyzja - ja nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo musimy zakończyć round-up tego okresu i przeprowadzić prace, które są konieczne do podjęcia tej decyzji" - stwierdził.

Polska spółka posiada 55% udziałów w chilijskiej kopalni, podczas gdy pozostałe 45% należy do japońskiego koncernu Sumitomo.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l