Trwa ładowanie...
d1wz9e9

KHW liczy, że do połowy kwietnia zakończy negocjacje z bankami w sprawie emisji obligacji (opis)

27.03. Katowice (PAP) - Katowicki Holding Węglowy jest bliski zakończenia rozmów z bankami na temat emisji obligacji, do porozumienia może dojść do połowy kwietnia. Spółka planuje...

d1wz9e9
d1wz9e9

27.03. Katowice (PAP) - Katowicki Holding Węglowy jest bliski zakończenia rozmów z bankami na temat emisji obligacji, do porozumienia może dojść do połowy kwietnia. Spółka planuje na 2012 rok inwestycje o łącznej wartości 680 mln zł - powiedział dziennikarzom Roman Łój, prezes KHW.

"Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że uda się porozumieć z bankami w sprawie emisji obligacji. Właściwie mamy już uzgodnione term sheet, do uzgodnienia pozostały jeszcze kwestia kosztów finansowania i jakie zabezpieczenia będą wymagane. Myślę, że powinniśmy zakończyć te negocjacje do połowy kwietnia" - poinformował prezes.

Przypomniał, że chodzi o obligacje średnioterminowe 3- i 5-letnie. Miałyby one być emitowane w dwóch transzach - jednak o wartości 700 mln zł i druga o wartości 350 mln zł.

"Zakładam, że emisja pierwszej transzy nastąpi jeszcze w pierwszym półroczu" - powiedział.

d1wz9e9

Prezes dodał, że na 2012 r. KHW planuje inwestycje o łącznej wartości 680 mln zł.

"Chcemy m.in. kupić kolejny kompleks do eksploatacji niskich pokładów, planujemy też znaczne inwestycje odtworzeniowe. W najbliższym czasie rozpoczniemy najważniejsze wyzwanie, budowę szybu wentylacyjnego na poziomie minus 1230 m. Wartość tej inwestycji wraz z maszyną wyciągową i częścią wyrobisk wyniesie ponad 1,5 mld zł" - powiedział.

Wcześniej w lutym tego roku prezes KHW informował, że jeśli do końca pierwszego kwartału tego roku Katowicki Holding Węglowy nie porozumie się z bankami w sprawie warunków emisji obligacji wartych ponad miliard złotych, firma poszuka innych źródeł finansowania.

KHW szykuje program emisji obligacji od ubiegłego roku. Pozyskane środki miałyby być przeznaczone przede wszystkim na inwestycje umożliwiające utrzymanie i rozwój potencjału wydobywczego firmy. KHW chce też uzdrowić sytuację finansową, m.in. pozbywając się przeterminowanych zobowiązań.

Katowicki Holding Węglowy należy do trzech największych polskich spółek węglowych. W ubiegłym roku jego kopalnie wydobyły 12,6 mln ton węgla. W końcu ubiegłego roku holding zatrudniał niespełna 19 tys. osób. Wypracował ok. 150 mln zł zysku netto.(PAP)

pel/ morb/ kuc/ asa/

d1wz9e9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wz9e9