Trwa ładowanie...
d3ts939

KHW wypłaci 'czternastkę' w ratach w związku z trudną sytuacją finansową

Warszawa, 03.02.2017 (ISBnews) - Katowicki Holding Węglowy (KHW) wypłaci pracownikom nagrodę roczną, tzw. czternastą pensję, za 2016 r. w ratach, co spowodowane jest trudną sytuacją finansową, podała spółka.

Share
d3ts939

"Dotychczas wszystkie wynagrodzenia wypłacane były na bieżąco, jednak zbieg płatności na przełomie roku skutecznie to uniemożliwił" - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele związków działających w KHW nie wyrazili zgody na zawieszenie "czternastki" pomimo posiadanej wiedzy o sytuacji finansowej spółki, podkreślono.

Pierwsza rata nagrody - po 1000 zł netto - ma zostać przelana na konta dzisiaj.

d3ts939

"Jest to maksymalna kwota, jaką można przeznaczyć obecnie na ten cel, bez ryzyka naruszenia płynności finansowej spółki, w tym wypłaty wynagrodzeń za styczeń 2017, której termin przypada na 10 lutego br." - wyjaśniono.

W wypadku uzyskania niezbędnego finansowania i zawarcia porozumień, pozostała część "czternastki" zostanie wypłacona przed włączeniem KHW w struktury Polskiej Grupy Górniczej (PGG), podano także.

W grudniu ub.r. Ministerstwo Energii poinformowało, że KHW i PGG powinny zostać połączone. Jak wskazywał ostatnio wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, połączenie PGG z KHW może wiązać się z przesunięciem w czasie spłaty zadłużenia KHW oraz ewentualną konwersją części zadłużenia na udziały.

Katowicki Holding Węglowy grupuje cztery kopalnie węgla kamiennego: KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Murcki-Staszic, KWK Wieczorek oraz KWK Wujek. Udziały w KWK Kazimierz-Juliusz zostały w listopadzie 2014 r. przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

(ISBnews)

d3ts939

Podziel się opinią

Share
d3ts939
d3ts939