Trwa ładowanie...
d4lafnh
d4lafnh

KHW zdecydował o przekazaniu części kopalni Wieczorek do SRK

Warszawa, 24.03.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) zdecydowała o przekazaniu wydzielonej części kopalni Wieczorek, określanej roboczo jako "Wieczorek 1", do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) przed połączeniem z Polską Grupą Górniczą (PGG), podał Holding.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lafnh

Wydzielona część obejmuje szyby Poniatowski i Wschodni, 6,8 ha gruntu na powierzchni oraz 7,5 km podziemnych wyrobisk pomiędzy tymi szybami, podano w komunikacie.

Przekazanie nastąpić ma bezpośrednio przed przejęciem większości aktywów KHW przez PGG.

"To przekazanie umożliwi prawie 550 osobom (stan na 34 marca 2017, lista nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta) skorzystanie z osłon dla pracowników odchodzących z górnictwa - urlopów górniczych lub jednorazowych odpraw" - czytamy w komunikacie.

d4lafnh

W grudniu ub.r. Ministerstwo Energii poinformowało, że KHW i PGG powinny zostać połączone. Jak wskazywał ostatnio wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, połączenie PGG z KHW może wiązać się z przesunięciem w czasie spłaty zadłużenia KHW oraz ewentualną konwersją części zadłużenia na udziały.

Katowicki Holding Węglowy grupuje cztery kopalnie węgla kamiennego: KWK Mysłowice-Wesoła, KWK Murcki-Staszic, KWK Wieczorek oraz KWK Wujek. Udziały w KWK Kazimierz-Juliusz zostały w listopadzie 2014 r. przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

(ISBnews)

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh