Trwa ładowanie...

Kiedy nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich? Podajemy możliwe scenariusze

Otwarcie nowych salonów przewidziane jest w III etapie odmrażania gospodarki. Wraz z nimi miałyby się otworzyć m.in. zakłady kosmetyczne oraz restauracje. Główne pytanie brzmi: kiedy?

Kiedy nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich? Podajemy możliwe scenariuszeŹródło: PAP
dce1jjt
dce1jjt

- Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, jeśli nowych zachorowań nie będzie dużo, wtedy w drugiej połowie maja można spodziewać się kolejnego etapu - zaznaczyła minister Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Zastrzegła jednak, że instrukcje i zalecenia formułuje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Mnie też grzywka opada na lewe oko, czekam z utęsknieniem na otwarcie tej branży - powiedziała z uśmiechem minister. - Myślę, że w pierwszych dniach salony będą bardzo mocno obłożone - dodała.

Sama minister Emilewicz żadnej daty trzeciego etapu odmrażania gospodarki, w którym zgodnie z założeniami miałoby dojść do otwarcia salonów fryzjerskich, co prawda nie wymieniła, ale o 18 maja mówił w ubiegłym tygodniu wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, potwierdzając doniesienia medialne. - W poniedziałek 18 maja jest przewidywane uruchomienie gastronomii - powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Obejrzyj także: Otwarcie salonów fryzjerskich na trzecim etapie odmrażania gospodarki. Emilewicz: wytyczne dla restauracji i fryzjerów w tym tygodniu

Otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych oraz gastronomii, która dziś może pracować wydając tylko jedzenie na wynos, planowane jest w trzecim etapie odmrażania gospodarki.

dce1jjt

- Ruszyć może też infrastruktura czasu wolnego, organizacji wydarzeń do 50 osób. Oczywiście wszystko w nowym reżimie sanitarnym, z nowymi wytycznymi - zastrzegła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Otwarcie salonów fryzjerskich - rekomendacje resortu rozwoju

Nowe wytyczne dla fryzjerów, salonów kosmetycznych i restauracji mają zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu na stronach ministerstwa rozwoju.

Jadwiga Emilewicz zdradziła jednak, że dotyczyć będą przede wszystkim liczby klientów, jaka może przebywać w danym lokalu na metr kwadratowy. Wspomniała także o wymogach dotyczących stanowisk pracy i ich dezynfekcji.

W przypadku restauracji otwarte miałyby zostać ogródki, a liczba klientów musiałaby też być mniejsza niż przed koronawirusem tak, by zachowana została określona odległość między stolikami.

dce1jjt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

dce1jjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dce1jjt