Trwa ładowanie...

Kiedy powrót do szkół? Znamy decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej

Potencjalny powrót dzieci do szkół budzi wśród rodziców wiele emocji. Jak jednak informuje szef MEN Dariusz Piontkowski, do 26 czerwca realizowane będzie kształcenie na odległość. Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - podkreślił.

Kiedy powrót do szkół? Znamy decyzję Ministerstwa Edukacji NarodowejŹródło: PAP
d44945o
d44945o

Co z egzaminami? Szef MEN odpowiada

Wiemy już na pewno, że powrót do szkół nie nastąpi w tym roku szkolnym. Dariusz Piontowski wskazał ponadto, że podczas przeprowadzania egzaminów obowiązywać będą dni wolne od zajęć dydaktycznych. Przypomnijmy, że od 8 czerwca odbywać się będą matury, natomiast od 16 czerwca egzaminy ósmoklasistów.

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

- W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje, że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach - dodał szef MEN.

Kiedy powrót do szkół? Komentarz resortu

Kiedy w takim razie będzie miał miejsce powrót do szkół? Zdaniem Dariusza Piontkowskiego będzie to możliwe już od września tego roku. - Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami - przypomniał minister.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Przypomnijmy, że zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d44945o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44945o