Trwa ładowanie...
d35vvpy

Kilku członków FOMC uważa, że konieczna może być kolejna runda skupu aktywów - minutes

15.02. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku na styczniowym posiedzeniu FOMC było zdania, że amerykański bank centralny będzie musiał...

d35vvpy
d35vvpy

15.02. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku na styczniowym posiedzeniu FOMC było zdania, że amerykański bank centralny będzie musiał niedługo wprowadzić kolejny program skupu papierów skarbowych z rynku. Pozostali członkowie FOMC wyrazili jednak opinie, że aby dodatkowy skup był konieczny pogorszyć musi się perspektywa gospodarcza w USA - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu.

Kilku członków FOMC wyraziło przekonanie, że obecne warunki gospodarcze w USA "mogłyby niedługo gwarantować dodatkowy skup papierów z rynków () Pozostali członkowie wskazali jednak, że takie działanie może okazać się konieczne dopiero, jeśli gospodarka wytraci momentum lub jeśli prawdopodobne będzie, że inflacja pozostawać będzie poniżej 2 proc." - napisano w minutes.

Członkowie FOMC byli zdania, że jest mało prawdopodobne by Fed niedługo rozpoczął proces zmniejszania swojego bilansu poprzez sprzedaż części obligacji skarbowych lub hipotecznych zgromadzonych w trakcie przeprowadzonych dotychczas dwóch rund skupu aktywów.

"Większość uczestników posiedzenia było zdania, że sprzedaż papierów nie rozpocznie się wcześniej niż w 2015 roku" - napisano.

d35vvpy

Na styczniowym posiedzeniu FOMC podjął decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej. Amerykańscy bankierzy centralni poinformowali, że planują pozostawić stopy na obecnym "wyjątkowo niskim" poziomie przynajmniej do końca 2014 roku.

Prawie wszyscy członkowie FOMC zgodzili się, że obecne warunki gospodarcze w USA gwarantują pozostawienie stóp procentowych bez zmian przynajmniej do końca 2014 roku - wynika z minutes.

Gospodarka USA rozwija się w ograniczonym tempie oraz widoczna jest stopniowa poprawa na amerykańskim rynku pracy. Rynek nieruchomości w USA pozostaje jednak w depresji - napisano w raporcie z ostatniego posiedzenia Fedu.

Następne posiedzenie Fed, na którym zapadnie decyzja o stopach procentowych, odbędzie się 13 marca. (PAP)

wst/ osz/

d35vvpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35vvpy