Trwa ładowanie...
d2n44vm

KIO oddaliła wszystkie odwołania w przetargu na e-Podatki (opis)

18.12. Warszawa (PAP) - Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wszystkie odwołania w przetargu na e-Podatki - poinformowała przewodnicząca składu sędziowskiego Jolanta Markowska. W...

Share
d2n44vm

18.12. Warszawa (PAP) - Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wszystkie odwołania w przetargu na e-Podatki - poinformowała przewodnicząca składu sędziowskiego Jolanta Markowska. W przetargu tym jako najkorzystniejsza była wybrana oferta Sygnity za 232 mln zł brutto.

W połowie listopada Ministerstwo Finansów w wyniku powtórzenia procedury oceny ofert ponownie wybrało ofertę Sygnity jako najkorzystniejszą w przetargu na e-Podatki. Oferta Sygnity otrzymała 97,1 pkt., oferta Comarchu 92,23 pkt., a oferta SKG (grupa Asseco) 76 pkt. Oferta Asseco Poland i SMT Software nie podlegały ocenie.

Asseco Poland, Comarch, Sygnity i SKG złożyły do KIO odwołania od wyników ponownej oceny ofert.

Przed wynikami ponownej oceny ofert 15 listopada KIO oddaliła odwołanie złożone przez Asseco Poland, które odwołało się od czynności Ministerstwa Finansów polegającej na wezwaniu spółki do uzupełnienia polisy ubezpieczeniowej złożonej w przetargu na e-Podatki. Asseco nie uzupełniło polisy, gdyż uważało, że jest ona prawidłowa. KIO nie odniosła się w tamtym wyroku do kwestii, czy polisa złożona przez Asseco Poland spełnia wymagania postawione przez zamawiającego.

d2n44vm

Przy pierwszym wyborze najkorzystniejszych ofert, w połowie września, oferta Sygnity za 232 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu. Oferta Sygnity otrzymała wówczas 97,1 pkt. Na drugim miejscu znalazła się wówczas oferta Asseco Poland z oceną 92,95 pkt., na trzecim oferta Comarchu z oceną na poziomie 92,23 pkt. W przetargu startowała też spółka SMT Software, której oferta została odrzucona, oraz spółka SKG, która otrzymała 76 pkt. SKG zaproponowało wykonanie przedmiotu zamówienia za 215 mln zł brutto, Asseco Poland za 261 mln zł brutto, SMT Software za 266 mln zł brutto, a Comarch za 267 mln zł, brutto. Kryterium oceny ofert były: cena (waga 40), koncepcja architektury rozwiązania (waga 30) i wykonalność koncepcji architektury rozwiązania (waga 30). (PAP)

mto/ gsu/ ana/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2n44vm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n44vm
d2n44vm