Trwa ładowanie...
d23cubb
d23cubb

Klienci przekazali za pośrednictwem Monetii 3,5 mld zł w ub. roku

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Łączna wartość rachunków i opłat wniesionych przez klientów Monetii wyniosła 3,5 mld zł w ub. roku. Wartość transakcji gotówkowych obsłużonych w ciągu dwóch lat przez Monetię zwiększyła się o blisko 1 mld zł, podała spółka. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23cubb

"Gotówka będzie nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat, bo przywiązanie do tej formy płacenia jest wciąż bardzo duże. Dla wielu osób jest wygodniejszym, szybszym i 'pewniejszym' pieniądzem. Zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorców, którzy prowadzą małe punkty usługowe, czy stoiska np. na targach. Podstawą ich działalności jest możliwie wysoka płynność, a taką obecnie oferuje im wyłącznie gotówka" - powiedział prezes Monetii Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Popularność gotówki, licząc wartością zrealizowanych transakcji, rośnie średniorocznie w Polsce w tempie wyższym niż 16%. Na poziomie pojedynczego oddziału Monetii w ciągu 2 lat roczne obroty wzrosły średnio o ok. 200 tys. zł. Także z danych NBP wynika, że wciąż przybywa gotówki w obiegu. Na koniec stycznia br. jej wartość wyniosła 171,29 mld zł, co oznacza wzrost o 12,7% r/r.

"Obsługa gotówki przez kilka kolejnych lat nadal będzie stabilnym biznesem. Jednak już teraz realizujemy działania, których celem ma być większe uniezależnienie wyników Monetii od rynku gotówkowego. Stopniowo dywersyfikujemy źródła przychodów i zmieniamy ich strukturę, by co najmniej połowa była generowana przez outsourcing transakcyjny" - powiedział także Jóźwiak.

d23cubb

Przez ostatnie dwa lata zarząd Monetii intensywnie rozwijał ofertę skierowaną do sektora public i biznesu, szczególnie instytucji finansowych. W efekcie Monetia ma 30% udziału w segmencie urzędów skarbowych. Obsługa jednostek samorządu terytorialnego jest punktem stycznym, w którym Monetia jest strategicznym partnerem biznesowym dla banków, tj. DnB Bank Polska, Bank BGŻ BNP Paribas, ING Bank Polska czy Getin Noble Bank, podano też w materiale.

Obecnie Monetia w swoim portfolio klientów instytucjonalnych dla outsourcingu transakcyjnego ma ponad 400 firm, a przychody przez nie generowane to 25% sprzedaży.

Monetia chce zwiększyć efektywność sieci ponad 700 oddziałów w całej Polsce i jednocześnie wykorzystać efekt synergii z platformą Monetia24.pl, która odpowiada za przekazy międzynarodowe. Już niebawem w punktach spółki będzie można realizować przekazy zarówno z zagranicy do kraju, jak i z Polski na cały świat.

Monetia to największa, pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji, sieć agencji płatniczych w Polsce. Sieć spółki obejmuje ponad 720 oddziałów w całym kraju. W 2014 r. Monetia uzyskała licencję krajowej instytucji płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego. Właścicielem Monetii jest Certis Investments Sp. z o.o., której udziałowcami są TFI Capital Partners Investment I FIZ oraz zarząd Monetii.

(ISBnews)

d23cubb

Podziel się opinią

Share
d23cubb
d23cubb